Giresun Haberleri

15 Temmuz, Türk Milletinin Canıyla Kanıyla Yazdığı Destandır

0

FETÖ’nün hain darbe girişiminin yıl dönümünde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Keşap’ta vatandaşlar demokrasi nöbeti için toplandı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Protokol konuşmaları, sinevizyon gösterileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının dinlenmesi, şehitler adına yapılan Kuran-ı Kerim hatimlerinin dualarının yapılması ile devam etti. Programa Giresun Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, protokol ve vatandaşlar katıldı.

Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür “15 Temmuz hiç beklenilmeyen bir olaydı. Herkesin ilk televizyon ya da sosyal medyada görüp bilgi kirliliği mi diye düşündüğü aslında arkasında 40-50 yıllık planın son noktasına gelip gerçekleştirildiği bir olay olduğu zaman geçtikçe anlaşıldı. Saatler geçtikçe, sabaha doğru olayın vehametli bir olaydan cenabı Allah’ın takdiri ile birlikte kurtarıldığını ve özellikle milletimizin fedakârlığı ile kurtarıldığını anladık. Olayın perde arkasında fetö, PKK ya da başka bir terör örgütü değil, olayın çok başka boyutu var. Arkasında ABD, Avrupa ülkelerinden tutun büyük bir organizasyonun ürünü olduğu ortaya çıktı. PKK gerilemeye, gücü düşmeye başladı.  Arkadaki kuvvetler artık ülkemizin içini karıştırmaya 40-50 senelik besledikleri örgütü harekete geçirmeye çalıştı. Cenabı Allah şaşırttığı için belki de bu hain olay geç saatlerde olsaydı hiç umulmadık olaylar olacaktı.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti son 20 senedir dünyada yeri olan bir devlet. Başta Cumhurbaşkanımızın cesareti ve milletimizin cesareti ile olay engellenmiş oldu. Allah bir daha 15 Temmuzları yaşatmasın. Bizler burada olduğumuz için olayın vahametini anlayamadık. 1 ay boyunca sabahlara kadar siz değerli hemşerilerimiz ile sabahlara kadar burada nöbet tuttuk. Sayın Valimiz Mehmet Fikret Çavuş bu olayı Marmaris’te birebir yaşamış. Asıl yaşananlar oradaydı. Bir Ordu, kendi yetiştirdiğimiz evlatlarımız kendi sivil halkına tankla, tüfekle, helikopterle, kendi emniyetine, kendi teşkilatına tahayyül yani hayal edilecek durum değildi. Şükürler olsun Türk Milleti yüce bir millettir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir devlettir. Ben gönülden inanıyorum Türkiye’miz 5 devletten biri olacaktır. Göreceksiniz ömrümüz olursa hepimiz göreceğiz zaten çektiğimiz bu sıkıntıların altında da bu var. Eğer güzel şeyler olacak ise önce sıkıntılar olur. Bireysel hayatlarımızda da böyledir. Rabbim önce imtihan eder. Cenabı Allah Türk Milleti’ni imtihan etti. Sonuç olarak devletimiz 5 sene 10 sene içinde çok güzel yerlere gelecektir. Bizler belli yaşlara geldik. Bizim tüm çabamız gayemiz çocuklarımız torunlarımız için. Gerek Keşap’ta gerekse Türkiye’de daha güzel hayat yaşayacaklar. Öncelikle buraya geldiğiniz için ayaklarınıza sağlık, öncelikle 5 sene önce burada bizimle sabahladığınız için size şükranlarımızı sunuyoruz. Allah bir daha bu millete 15 Temmuzları yaşatmasın ki yaşanırsa geçen sefer şaşkınlık bu sefer tecrübeliyiz böyle ufak tefek kurtulamazlar. Geçen sefer anlayamadık bu sefer ne olduğunu biliyoruz. Bu sefer daha kötüsü olur.  Ki ben cesaret edebileceklerini sanmıyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Program sinevizyon gösterimi ile devam etti. Keşap Belediyesi tarafından kurulan dev ekranda vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını izledi. Ellerindeki Türk bayraklarıyla Keşap Müftülüğü ilahi grubunun söylediği ezgi ve ilahilere eşlik etti. Fotoğraf sergisi ise vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım