Giresun Haberleri

Saadet Partisi’nden Havalimanı Tepkisi…

0

Saadet Partisi İl Başkanı Abdulkadir Bektaş Ordu-Giresun havalimanında eksiltilen uçak seferlerine tepki gösterdi. Açıldığı Mayıs 2015 yılından günümüze kadar, Ordu-Giresun havalimanının yolcu sayısı bakımından en yüksek kapasiteli limanlardan biri olduğuna dikkat çeken Abdulkadir Bektaş; “bu kadar yüksek kapasiteli bir havalimanındaki sefer sayılarının azaltılması akıl alır gibi değil. Seferlerin bir başka havalimanına kaydırılması daha da vahim. Yolcu var ama başka havalimanı istifade etsin.

Bu ilin milletvekilleri yok mu? Niçin bu konu ile alakalı bir girişimde bulunmuyorlar? Bu ilin bürokratı yok mu? THY yönetim kurulu başkanı Giresunlu olduğu halde sefer sayıları başka limanlara kaydırılıyor.

Daha doğrusu bu ilin sahibi yok mu? Yüzde 60 oy potansiyeliniz olan bir ilin AKP’li siyasi yöneticileri ve vekilleri olarak, sadece kendi şahsi ve partisel çıkarlarınız olduğunda çok çalıştığınız için size oy veren ve güvenen seçmeninizden özür dileyin.

Çünkü size oy veren seçmeniniz sizden umudunu kesti. 19 yıldır bin bir umutla oy veren bu insanlar artık sadece seçim zamanında hatırlatılmasından bıktı usandı.19 yıldır çevre illerdeki baş döndürücü yatırımları, projeleri, gelişmeleri takip etmekten başı döndü, yoruldu.

Haklı olarak, milyonlarca lira harcanılarak yapılan bir havalimanında sefer sayılarını artır(a)mayarak perişan duruma düşürülmesine isyan ediyor ve bu ilin AKP’li yöneticileri, milletvekilleri sadece seyrediyor” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım