Giresun Haberleri

Giresunlular “Türkiye Geçilmez” Dedi

0

Giresun’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü “Türkiye Geçilmez” anma etkinlikleri kapmasında, 15 Temmuz Perşembe günü Atatürk Meydanında “Demokrasi Nöbeti” programı düzenlendi.

15 Temmuz 2016 gecesi FETÖ’cü alçaklar tarafından demokrasimize ve milli birliğimize karşı düzenlenen hain darbe girişiminin 5’inci yıldönümü Giresun’da gün boyunca çeşitli etkinliklerle anıldı.

FETÖ ile mücadelenin kararlı bir şekilde sürdürülmesini ve toplumsal hafızanın diri tutulmasını temin etmek için Giresun’da “Türkiye Geçilmez” mottosuyla düzenlenen “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinliklerinin akşam bölümü Atatürk Meydanında saat 20.15’de “Demokrasi Nöbeti” ile devam etti.

Mehteran Gösterisi, 15 Temmuz Şehitleri anısına Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunması ile başlayan “Demokrasi Nöbeti”, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz konuşmasının Atatürk Meydanı’na kurulan dev ekrandan törene katılanlara canlı yayında izletilmesiyle devam etti.

Canlı yayının ardından protokol konuşmalarına geçildi. Törende bir konuşma yapan Vali Enver Ünlü “Değerli Belediye Başkanımız, Kıymetli Başsavcımız,  Adalet Komisyonu Başkanımız, Rektörümüz, canlarıyla bu kutsal toprakları müşerref kılan Aziz Şehitlerimizin Değerli Aileleri, Bu uğurda Gazilik payesiyle şereflenen kahramanlarımız, protokol üyelerimiz, kurum müdürlerimiz, sivil toplum kuruluşlarımızın güzide temsilcileri, basın mensupları, aydınlık yarınların teminatı sevgili çocuklarımız, gençlerimiz ve hizmet etmekten büyük bir onur duyduğum, yüce gönüllü Giresunlu hemşehrilerim sizleri saygıyla, sevgiyle, muhabbetle selamlıyorum” diyerek katılımcıları selamladı.

Tören; şiirlerin okunması, 15 Temmuz anısına çeşitli branşlarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenci ve gençlerimize ödüllerinin verilmesi, ‘Sancak Koşusu’na katılan sporculara ‘Katılım Belgesi’ verilmesi ile devan etti.

Atatürk Meydanında ki “Demokrasi Nöbeti” 15 Temmuz Kahramanı İsmail Kefal Belgeseli, 15 Temmuz Kısa Film Gösterimi, 15 Temmuz Demokrasi Zafer Marşı, Geceden Şafağa 15 Temmuz TRT Belgeseli ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından hazırlanan çeşitli kısa film ve belgesellerle devam ederek saat 00.13’de tüm Camilerimizde ‘Salâ Okunması’ ile sona erdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım