Giresun Haberleri

Açıklanan Fındık Fiyatı Çiftçinin ve Esnafın Beklentilerini Karşıladı

0

Giresun Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ali Kara yaptığı basın açıklaması ile açıklanan fındık fiyatını değerlendirdi. Kara, açıklanan fındık fiyatının çiftçinin ve esnafın beklentilerini karşıladığını belirtti.

Kara açıklamasında “Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrasında açıklanan fındık fiyatlarına göre; Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Giresun kalite kabuklu fındığı 22,5 Türk lirasından, levent kalite kabuklu fındığın kilosunu 22 Türk Lirasından alacak. Fındık fiyatının çiftçinin ve esnaf sanatkârlarımızın beklentilerini karşılamıştır. Fındık, şehrimizin ürettiği tarımsal kalem ürünleri arasında çok önemli bir yere sahiptir. Fındık hasadı yapacak çiftçimize hayırlı olmasını diliyorum. Fındığımız ülkemizin fındık üretiminde başı çeken illerinden biridir. Giresun Fındığı kalite olarak dünya çapında nam yapmış hem yurtiçi gıda sektöründe yoğun bir şekilde kullanılmakta hem de ihracatı yapılmaktadır. Fındık fiyatının erken açıklanmış olması, üretici açısından olumlu bir durumdur. Açıklanan fiyatlar sonrasında fındık üreticileri memnun etmiştir. Bu fiyatların çiftçimizin beklentilerini karşılamış olması bizleri de çok memnun etmiştir.

Fındık taban fiyatımızın belirlenmesinde emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere İlimiz ve bölge milletvekillerimize esnaf ve sanatkârlarımız adına teşekkür ediyorum. Bunun da yolunun çiftçimizin emeklerinin karşılığını alması ile mümkün olacağını düşünüyoruz. Açıklanan fiyatların tüm fındık üreticimize hayırlı olmasını diliyorum. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçenlere tekrar teşekkür ederim” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım