Giresun Haberleri

AK Parti’nin Giresun’a Yatırımları Saymakla Bitmez

0

AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, CHP Giresun İl Başkanı Gültekin Uzunalioğlu’nun Giresun’un Ak Parti iktidarında üvey evlat muamelesi gördüğü yönündeki tamamen gerçeklerden uzak söylemlerine ve iddialarına cevap verdi.

“AK Parti iktidarında Giresun’a yapılan yatırımlar ve hizmetler saymakla bitmez” diyen Tatlı, yaptığı açıklamada, “Sayın CHP İl Başkanı her zamanki gibi gerçekleri görmezden gelip, içi boş söylemlerle kamuoyunu meşgul etmektedir. Biz bu içi boş söylemlerle yıllardır muhatap olmak zorunda kalıyoruz. Ordu-Giresun Havalimanı yapılacak, Eğribel Tüneli yapılacak, Çotanak Spor Kompleksi yapılacak, Giresunspor Süper Lig’e çıkacak dediğimizde de aynı söylemlerle muhatap olmak zorunda kalmıştık” dedi.

Tatlı, “Hatta o dönemlerde aynı siyasi anlayışın temsilcilerinin, bu devasa projeleri balona benzetip, havaya balon uçurduklarını, temeli atılan Eğribel Tüneli’nin yerini dahi bulamadıklarını da çok iyi biliyoruz. Yani bu anlayışın hiçbir zaman değişmeyeceğinin farkındayız. Bir yandan halkımız nezdinde hiçbir karşılığı olmayan bu zihniyet ile mücadelemizi sürdürürken diğer taraftan da ilimize ve halkımıza verdiğimiz sözleri yerine getirmeye devam edeceğiz. Öncelikle bunun altını çizelim” diye konuştu.

Tatlı, “Ak Parti iktidarında Giresun’a tarihinin en büyük yatırımları yapılmıştır. Bundan sonra da yapılmaya devam edilecektir. Zamanında Ordu-Giresun Havalimanı, Eğribel Tüneli, yollar, tüneller, hastaneler, okullar, spor tesisleri, devlet kurumları, Çotanak Spor Kompleksi ve Giresunspor’un Süper Lig’e yükselmesi gibi konularda da benzer açıklamalarda bulunan ancak bu hizmetler hayata geçirildiğinde bir teşekkür dahi edemedikleri gibi yüzleri kızarmayanlara şunu hatırlatmak isteriz ki; “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır, bizi izlemeye devam edin” cevabını verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım