Giresun Haberleri

Alucra Belediyesinden DOKAP ve Kırsal Kalkınmaya Ziyaret

0

Alucra Belediye Başkanı Suat Aybar, encümen üyeleri Cemil Türker ve Erdem Ekşi Giresun’da önemli temaslarda bulundu. Alucra Belediyesinin yöneticileri ilk olarak, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) ziyaret ederek, ilçemizde gerçekleştirilmesi hedeflenen projeler hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Alucra Belediyesinden yapılan açıklamada; “Belediyemiz bünyesindeki Orman İşletme eski binasının olduğu yere “Belediye Oteli” yapılması projesini kuruma iletilerek otel talebinde bulundu. İlçemizin temel ihtiyaçlarından olan otel projesi içerisinde, hamam, sauna ve havuzun da yer alacağı kompleks bir yapı olması hedefleniyor. Bunun dışında ilçemizin Avrupa Birliği (AB) yatırım fonlarından yararlanması için gerekli koşullar istişare edildi.

Bu minvalde; Belediyemiz destekli; Turizm, Otelcilik ve Tanıtım Derneği kurulması fikrinin temelleri görüşüldü. Olumlu geçen ziyaretin ardından sonraki durak; Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) oldu.

Burada yapılan görüşmelerde, mevcutta bulunan Mezbaha Projesi’nin 2022 Yatırım Programı’na girdiği müjdesi alındı. İlçemizin uzun yıllardır ihtiyacı olan mezbaha eksiğinin giderilmesi yönünde önemli bir eşik daha geçilmiş oldu.

Her iki kurumda da sıcak karşılanan yönetimimizin yaptığı tüm görüşmelerin olumlu ilerlemesi ilçemiz adına bizleri mutlu etmiştir. Kurum yöneticilerine bir kez daha buradan teşekkür ediyor, Alucra için çalınmadık kapı bırakmayacağımızın sözünü veriyoruz.” denildi.

Kadir Bekiroğlu – Alucrahaber.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım