Giresun Haberleri

Alucra Merkez Derneği Bir Numara Olduğunu Gösterdi

0

Alucra Merkez Derneği, kültür yayınlarına destek vermeye devam ediyor. Alucra ilçemize ait 60 civarında bulunan sivil toplum kuruluşu arasından sıyrılıp, bir yılık faaliyetleri ile ön safa geçmesi takdirle karşılanan Alucra Merkez Derneği Kültür Yayınlarının ikincisi tarihin gizemli sayfalarına ışık tutuyor.

Sosyal yardımlarının yanı sıra Alucra ilçemizin kültürel değerlerini de sahiplenen Alucra Merkez Derneği sponsorluğu ile baskısı tamamlan Şahadetinin 100.Yılında Hüseyin Avni Alparslan (Şehit-i Mağfur) eser okurların beğenisine sunuldu.

Araştırmacı Yazar Murat Dursun Tosun tarafından kaleme alınan bu eserde Milli Mücadele Kahramanlarımızdan olan Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan’ın hayatı ve vatanın bölünmez bütünlüğünü sağlamak için göstermiş olduğu fedakârlık ile başarı öyküsü yer alıyor. Birçok araştırmacı yazar için kaynak özelliğini taşıyan bu kitap gelecek nesillere aktarılması gereken faydalı bilgiler içeriyor. İlk yayın sponsorluğu da Yazar Murat Dursun Tosun’a ait Belgelerle Feridunzâde Osman Ağa Nam-ı Diğer Topal Osman adlı esere yapılmıştı.

Alucra Merkez Derneği kuruluşundan bu yana geçirdiği bir yıllık süreç içerisinde yapmış olduğu faaliyetleri günümüzde ender rastlanan özelliklere sahip olduğunu da gösterdi.

Haber: Yavuz Kayacık

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım