Giresun Haberleri

Alucra’da Hergün Sıcak Yemek Çıkıyor

0

Alucra Merkez Derneği tarafından yürütülen sosyal yardım çalışmaları kapsamında ihtiyaç sahibi hemşerilerimize yönelik 180-200 kişilik iftar ve sahur için sıcak yemek yardımı yapılıyor.

İftar çadırlarından, Ramazan davetlerinden, toplu iftar sofralarından mahrum olduğumuz bu mahzun Ramazan Ayında, ihtiyaç sahiplerine, yaşlılarımıza, iftar saatinde görevi başında olan güvenlik güçlerimize ve 112 sağlık ekiplerimize, günlük ortalama 180-200 kişi olmak üzere, bizzat evlerine iş yerlerine götürmek suretiyle sıcak yemek sunmaya devam ediliyor.

Merkez Derneği yöneticileri; ilçede ilk kez böyle birşey yapıldığı, Koronavirüs nedeniyle imkanları kısıtlı olan hemşerilerimize sıcak yemek ile katkı sağladıklarını ifade ettiler. Yapılan bu güzel çalışmada az çok katkısı olanlardan Allah razı olsun.

Kaynayan çorbada tuzunuz olsun isterseniz, sizlerde bu güzel organizasyona aşağıdaki IBAN bilgileriyle katkı sağlayabilirsiniz.

“Kim bir oruçluyu iftar ettirirse, oruçlu kadar sevap kazanır. Oruçlunun sevabından da hiçbir şey eksilmez.” Hadis-i Şerif

ALUCRA MERKEZ DERNEĞİ
Alucra Merkez Derneği
IBAN 13 0001 0001 2791 3979 6350 01

Kadir Bekiroglu / Alucrahaber.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım