Giresun Haberleri

Alucralılar, Aybar Varsa Sorun Yok Diyor

0

Nisan ayında su sorunun giderilmesi için Alucra Belediyesine müracaat eden Topçam Mahalle sakinleri bugünlerde içme suyuna kavuştu. Topçam Mahallesi Derneği Başkanı Asım Fındık ve yönetim kurulu üyelerinden Durmuş Kılıçkaya, Hüseyin Yırtmaz ve İlhan Pural Nisan 2021de Topçam Mahallesinin yol ve su sorunlarının giderilmesini hususunda Alucra Belediye Başkanı Suat Aybar’ı ziyaret etmiş olup ziyaret esnasında Topçam Mahallesinin sorunlarını dinleyen Başkan Aybar su ve yol sorununuzu çözüme kavuşturmak için gerekli fizibilite çalışmalarının en kısa zamanda yapılacağının sözünü vermişti.

Ötelenmiş sorunları bir bir çözüme kavuşturan Aybar sözünü tuttu ve 4 ay sonra Topçam Mahallesine içme suyu hattını getirdi. İçme suyunun sürekliliğini sağlamak için su deposu inşa ettiren Aybar su deposunun inşaatı ile yakinen ilgileniyor.

Yıllarca su sıkıntısı çeken Topçam Mahalle sakinlerini su ile buluşturan Aybar’ın bu başarısı ve ötelenmiş sorunları çözüme kavuşturup halkın hizmetine sunması takdir edilirken gönülleri de feth etmeye başladı.

Alucra Belediye Başkanı Aybar Topçam Mahallesinin içme suyuna kavuşmasından sonra yapmış olduğu açıklamada “İlçemiz Topçam Mahallemizin su sorununu Sayın İbrahim Tepe beyin destekleriyle birlikte değerli meclis üyelerimiz nezdinde mahallemize kazandırdık. Sayın İbrahim Tepe beye desteklerinden ötürü şükranlarımı sunarım” dedi.

Haber: Yavuz Kayacık

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım