Giresun Haberleri

Ankara Giresunlular Vakfı (GİRSEV) Genel Kurulunu Yaptı

0

Giresun’un gurbet eldeki en prestijli sivil toplum kuruluşlarından kısa adı “GİRSEV” olan Giresun Sağlık Eğitim ve Sosyal Dayanışma Vakfı olağan genel kurulunu vakıf merkezinde gerçekleştirdi. Divan Heyetine Ankara Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Av. Ali Yaşar Yücel ve Av. Hatice Yayla’nın seçildiği genel kurula tek liste halinde gidildi. Mevcut Başkan Metin Yaraman güven tazeledi.

Başkan Metin Yaraman genel kurulda yaptığı konuşmada vakıf olarak gerek Ankara’da gerekse memleketin her yerinden Ankara’ya gelen tüm Giresunluların ve Giresun Üniversitesinin adresi olmaya devam ettik. Vakfımız, Giresunluların Ankara’daki yüz akıdır. Vakfımızın kurucusu Rahmetli Prof. Dr. Akın Önbayrak hocamızı rahmet ve minnetle anıyorum. Mekânı cennet olsun. Şu an bulunduğumuz yer bize yetmiyor. Hemen yan tarafımızdaki yeri alacağız, aradaki duvarı yıkıp burayı biraz daha büyüteceğiz. Yerimiz daha da geniş olacaktır. Yakında Giresun’a gidip Vali beyle görüşeceğim. Giresun’da bazı iş adamları ve belediye başkanları bizlere destek sözü verdiler. Merhum Akın Önbayrak hocamızın oğlu Hakan Önbayrak ciddi destek verdiler. Bugün burada bulunan ve gelemeyen bazı arkadaşlarımız da yardımcı oldular. Hepsine teşekkür ederim. İnşallah bunun sonunda burası güzel bir Giresun kültür evi olacaktır. Bu süreçte vakıf senedinde bulunan şartnameye göre görevlerini yerine getirmeyen bazı hemşerilerimizi üzülerek üyelikten düşürdük. Yeni arkadaşlar geldi gelmeye de devam edecektir. Vakfımıza sahip çıkacak hemşerilerimizi buraya getirin sahip çıkın. Genel Kurulumuzun hayırlara vesile olmasını Yüce Mevla’dan temenni ederim” dedi.

Yapılan seçimler sonunda Yönetim Kurulu asıl ve yedek üyeleri Metin Yaraman, Salih Hacıömeroğlu, Ahmet Temür, Bilal Doma, Ümit Hakan Canik, Ömür Evren, Hakan Önbayrak, Dr. Tuğrul Tacal, Atakan Ayvaz, Rasim Akın, Temel Batınay Dandin, Dr. Bekir Erol, İsmail Kahraman, İbrahim Ethem Gürsoy olarak belirlendi. Denetleme Kurulu asil ve yedek üyeleri ise Doğuş Özdemir, Hatice Nur Yayla, Halil Cenk Konan, Bahri Ege, Mustafa Özkaya, Yüksel Dalka olarak belirlendi. Disiplin Kurulu asil ve yedek üyeleri ise Ercan Türk, Hükmü Çömez, Murat Turan, Mehmet Ali Akten, Barbaros Hayrettin, Fatih Ay oldu.

Haber: Aydın Kömürcü

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım