Giresun Haberleri

Asıl Soykırımcının Kim Olduğunu Biliyoruz!

0

ABD Başkanı Joe Biden’in 1915 yılında meydana gelen olayları soykırım olarak nitelemesine Giresun Vakfı yaptığı basın açıklamasıyla şiddetle karşı çıktı.

Başkan Ahmet Dokumacı imzasıyla yapılan açıklamada “ABD Başkanı Biden’in gerçekler ve hukukla ilgisi olmayan, tamamen siyasi hesaplarla cahilce yaptığı soykırım tanımlamasını nefretle kınıyor, şiddetle ret ve iade ediyoruz.

İnsani değerlere, gerçeklere ve müttefiklik hukukuna bağlı dost ABD halkı ve idarecilerini bu yöneticilerden ayırıyor ve selamlıyoruz.

Türk Devleti ve Türk Milletinin tarihin hiçbir döneminde masuma el uzatmadığını, aman dileyen düşmanına dahi zarar vermediğini insanlık tarihi bilir. Hem ataları hem de kendilerinin elleri, dişlerinin araları ve midesi masum kanıyla dolu katillerin ithamları bizi suçlarına ortak edemeyeceği gibi tertemiz tarihimizi de lekeleyemez.

Giresun Vakfı olarak, bu vesile ile Giresun halkı ve sivil toplum kuruluşları adına bilinen aşağıdaki bazı ABD Soykırımlarını tanıdığımızı ve işgal ve katliamlarını kınadığımızı ilan ediyoruz:

  • Tarihi yüz milyon insanı, her türlü insanlık dışı yöntemi uygulayarak yok edip, mirası üstüne ülke kurmak olan ABD’yi soykırımın mucidi görüyor, Kızılderili soykırımını tanıyoruz.
  • ABD’nin savunmasız yüzbinlerce sivil insanı yok ettiği Dresden katliamını tanıyoruz.
  • Çocuk, kadın, yaşlı hiçbir ayrım gözetmeksizin yüzbinlerle savunmasız sivil insanın üzerine atom bombaları atarak yok eden ABD’nin Hiroşima ve Nagazaki soykırımlarını tanıyoruz.
  • ABD’nin emperyalist heveslerle saldırıp üç milyon insanı katlettiği Vietnam soykırımını tanıyoruz.
  • ABD’nin Afganistan, Irak ve Suriye’de 6 milyon insanı sistematik şekilde öldürdüğü Müslüman soykırımını tanıyoruz.
  • Guatemala, Küba, Kongo, Kamboçya ve Laos, Arjantin, El Salvador, Nikaragua, Grenada, Panama, Bosna Hersek, Sudan, Daffur ve daha burada sayamadığımız yüzlerce operasyonu İle milyonlarca insan öldürerek işlediği insanlığa karşı suçları tanıyor ve lanetliyoruz.
  • Tarih, Türk Milletinin sabrını sınayanların aldığı derslerle doludur. Muhataplarımızı kendi iyilikleri için ülkemiz ve milletimiz üzerine yine yanlış hesaplar yapmamaya davet ediyoruz.
  • Milletimizi hepimizi hedef alan bu alçak saldırıya karşı Milli Mücadele ruhuyla ve samimiyetle tek yumruk olmaya davet ediyoruz.
  • Bizi soykırım utancıyla yüzleşmeye davet eden sözde parti, hain, terörist yapıyı kınıyor ve ilgilileri bu teröristlere layıkıyla davranmaya davet ediyoruz.

Devletimizin iftiracılara hak ettiği cevapları vereceğinden şüphemiz yoktur. Devletimizin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde alacağı her türlü kararın arkasında olacağımızı ilan ediyoruz” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım