Giresun Haberleri

Başarılı ve Sağlıklı Bir Eğitim Yılı Diliyoruz

0

Kent Konseyi Başkanı Abdullah Mürşit Gürel 2021-22 eğitim yılının başlaması münasebetiyle bir açıklama yayınlayarak bu dönemim sağlık ve başarılı bir dönem olmasını temenni etti.

Açıklamada “2021 – 2022 Yeni Eğitim ve Öğretim yılımızda başta öğretmenlerimiz olmak üzere; öğrencilerimize ve velilerimize de huzurlu, başarılı ve sağlıklı bir eğitim yılı diliyoruz. Geleceğimiz çocuklarımız, temiz vicdan ve ahlak ile dolu bir nesil olarak yetiştirmek sevgi, saygı, hoşgörü, milli kültür ve adalet ilkesine dayalı, hedefleri doğrultusunda başarılı bir öğretim yılı olmasını temenni ediyoruz. Eğitim, bireyin toplumun sosyo ekonomik ve kültürel gelişimini sağlayan, milli ve manevi değerlerimizi koruyup geliştirerek gelecek nesillere aktaran; olmazsa olmaz, vazgeçilemez ve ertelenemez bir süreçtir.

Ülkemizde hala varlığını sürdüren salgına rağmen bu senede eğitim ve öğretim faaliyetleri ile tüm dünyayı ve ülkemizi de etkisi altına alan Covid – 19 salgını tedbirleriyle başlayacaktır. Dünya da dengelerin yeniden sağlanmaya başladığı bilimin ışığındaki önlemler rehberliğinde yavaş yavaş normal hayata geçişin gerçekleştiği şu günlerde artık ülkemizde de ‘’ Yüz yüze ‘’ eğitimine başlamış bulunmaktayız. Eğitim çocuklarımızın en temel ihtiyaçlarından birisidir. Daha fazla ertelenemeyecek kadar mühim bu sürece dair tüm hazırlıkların yapıldığı, tüm tedbirlerin alındığı hijyen, maske ve mesafe kurallarına uygun şekilde uyarak eğitim hayatımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Öğretmen, okul yöneticileri, veliler ve öğrencilerin ‘’hayat‘’  geçmiş normallerine dönene kadar eskisine göre belki iki kat daha dikkatli, iki kat daha sorumluluk sahibi olmamız gerekecektir. Bu noktada “Maske, Sosyal Mesafe ve Hijyen” gibi kişisel tedbirlerin yanı sıra aşı konusunda da hepimize çok önemli sorumluluklar düşmektedir. Varsa eksik aşılarını tamamlamayan yakınlarımız ve çevremize de aşılanmaları için yönlendirmeye davet ediyoruz. Sağlıklı bir eğitim öğretim ortamı için hep birlikte ‘’aşı olalım‘’.

2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının ülkemize, milletimize hayırlı olmasını temenni ederiz, sevgi saygılarımızı sunarız” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım