Giresun Haberleri

Başkan Yakar’dan Canlı Yayında Müjde Üstüne Müjde

0

Bulancak Belediye TV’de Canlı Yayınla Bulancaklılara hitap eden Belediye Başkanı Recep Yakar, devam eden projeler hakkında önemli açıklamalarda bulunurken, ilk defa canlı yayında açıkladığı yeni projelerle de Bulancak’ta büyük bir dönüşüm başlattıklarını söyledi.

Moderatörlüğünü Gazeteci Zafer Çamaltı’nın yaptığı canlı yayın; facebook, instagram, twitter ve youtube üzerinden izlenirken, canlı yayın anında 10 binin üzerinde izleyici tarafından takip edildi. Programın tekrarı yine aynı kanallar üzerinden izlenmeye devam edilebiliyor.

Tüm projeler başladı

Başkan Yakar, “Bulancak’ta büyük dönüşüm başlıyor sloganıyla başlattığımız ve bu akşam 8 maddede sunduğumuz tüm projelerimiz sahada başlamış, hatta bitme aşamasında olanlar dahi vardır. Kağıt üzerinde proje, ya da renkli görseller üzerinden konuşmuyoruz. Bulancak’ın her köşesinde bu projeler şu anda hayat buluyor. Öncelikle gerek korona salgını gerekse ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılara rağmen ilçemizde bu denli büyük ve kapsamlı projelerin hayata geçmesinde bizlere destek ve vesile olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Milletvekilimiz olmak üzere, teşkilatlarımıza ve tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Tüm projelerimiz 2022 yılı içinde veya sonunda tamamlanmış ve hedeflediğimiz büyük dönüşümü gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

Konuşmasının devamında tek tek projelere değinen Başkan Yakar; İlçemizin ve bölgemizin göz bebeği, abide eser Sarayburnu Camii yanında, yine Karadeniz’in en büyük Millet Bahçelerinden birini inşa ediyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile birlikte yürüttüğümüz proje yaklaşık 28 milyon liraya mal olacak ve 2022 sonunda bitecek.

Yeni Meydanla Yeniden Kent Kimliği Kazanacağız

Yeni Belediye ve Kent Meydanı Projemizde Bulancak’a kent kimliği kazandıracak önemli bir proje. Şehre yakışır bir belediye hizmet binasını burada inşa ediyoruz. Gelişen ve büyüyen ilçemize yakışır bir proje. 1.5 dönüm olan meydan alanımız bu proje tamamlandığında 3.5 dönüme çıkacak. Tüm birimlerimizi bir araya toplayarak hizmeti de kolaylaştırmış olacağız. Bu proje tamamlandığında İncüvez de bulunan ve boşa çıkacak olan Bulaski binamızı da Okul öncesi Eğitim Merkezine çevirerek önemli bir boşluğu doldurmuş olacağız.

Bulancak Yeniden Denizle Buluşacak

Sahilde iki yol arasında, İskele-Öğretmenevi arasında (otoparklar üzerinde) başlattığımız havacılık temalı yeni parkımız ve duble yolun deniz tarafında Fatoğlu Kavşağı ile Pazarsuyu Balıkçı Barınağı arasında yine Karadeniz’in en uzun 8 km’lik bisiklet ve yürüyüş yolu projemiz 2021 yılının sonuna yetiştireceğiz. Burada İskele yanında Ulaştırma Bakanlığımızla yaptığımız olumlu görüşmeler sonucu, ilçemizi yeniden denizle buluşturacak 70 dönümlük bir dolgu fuar alanı ve kumsal yapacak T ler yapacağız. Bir zamanlar bir deniz/yalı şehri olan Bulancak geçmişte yapılan hatalar yüzünden denize hasret kalmıştı. Bu projelerle Bulancak’ı tekrar bir deniz şehrine dönüştüreceğiz.

İşgaller ve Trafik Yoğunluğu Sona Erecek

Şu an itibarıyla bitme aşamasına gelen Galericiler sitemizle hem galerici esnafımızın sorunlarını çözecek hem de şehir içindeki yoğunluklarını kaldırmış olacağız. Pazarsuyun’da 20 dönüm alanda Galericiler sitesi ve arkasında ki alanda çocuklar için trafik eğitim sahası ve Kargocularında taşınmasını planladığımız yeni bir merkez oluşturuyoruz. Bunların yanında tüm projelerimiz altında ve önceden yaptığımız yaklaşık 1500 araçlık otoparklarımızla Bulancak’ta trafik yoğunluğu ve otopark sorununu da uzun yıllar çözmüş oluyoruz. İlçemiz genelinde doğalgaz altyapısı da dahil olmak üzere altyapısı biten tüm cadde ve sokaklarımızda 15 km yeni asfalt çalışması yapacağız. Yine Küçük Sanayi Sitemiz içinde ana ve ara yolların tamamını asfaltlıyoruz. Sanayi sitesi girişinde Güzelyalı Mahalle yolu bağlantısı ve duble yol bağlantılarında iki yeni akıllı kavşak inşa ediyoruz ve bir süre önce ihalesi tamamlanan ancak kamulaştırma sorunları sebebiyle ertelenen Güzelyalı mahallesi yolumuzu da yeniden yapıyoruz.

Kılıç Camii Çevresi Düzenlenecek

Yine bir Müjde olarak ilk kez buradan açıklayalım. Daha çok şehir Merkezi ve batı tarafında hayata geçen projelerle sürdürdüğümüz Bulancak’ı dönüştürme çabalarımız aynı şekilde şehrin doğu/hastane tarafında da devam edecek. Önümüzdeki günlerde Kılıç Cami Çevresinde de tamamen Belediyemiz imkanlarıyla Millet Bahçesi benzeri düzenlemelerle buraları da güzelleştireceğiz. Yine bu bölgede asfaltlama, kaldırım düzenlemeleri ve iç yollarda aydınlatmalarımız devam edecek. Sahilden geçecek bisiklet ve yürüyüş yolu da tamamlayıcı olacak. Kısaca Bulancak’ın her yerine dokunacağız. Bulancak önümüzdeki iki yıl içinde büyük dönüşümünü tamamlamış bir şehir olacaktır” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım