Giresun Haberleri

Bu Duyguyu Anlatmak Çok Zor*

0

Şebinkarahisar’ın ‘güler yüzlü’ Belediye Başkanı Şahin Yılancı vefatı ile herkesi üzerken “İyi bir siyasetçi, iyi bir esnaf iyi bir aile reisi” olmasının yanı sıra tam bir memleket sevdalısıydı. Çalışkan,  üretken, beyefendi kişiliği ile herkesin gönlüne girmeyi başaran Şahin Yılancı’nın vefatı ile üzüntü ve acı duygusu sardı hepimizi.

Bu duyguyu anlatmak çok zordur. Bu duygu, bu acı yok bu adı konamaz bir histir, tarif edilemez. Bu topraklara ömrünü adamış sevgili başkanın belki de en önemli özelliği insana güven veren ve karşısındakine değer veren içten gülümsemesi ile hayatta duruşuydu. Bu farklılıkları kendi şahsında kendine özgü yöntemlerle hizmet anlayışı kendisini ayrıcalıklı kılan ve kişiliği ile herkeste derin iz bıraktı.

Çok güzel insandı, onu kaybetmiş olduğumuza onu tanıyan herkes gibi bizde inanamıyoruz. Ölüm Allah’ın emri bir mukadderat fakat insanın içi burkuluyor yüreği acıyor kalbi sızlıyor.

Ardından bir şeyler yazmanın bütün duygusal zorluklarına rağmen mesleğimiz gereği anlatmak ve yazmak zorundayız.

Hastalığı süresince de hepimizin ortak fikri şu idi sağlığına bir an önce kavuşacak ve çok sevdiği hemşerilerinin arasına katılacaktı. Gerçekten de son anına kadar direncinde, yaşama olan bağlarında hizmetini son ana kadar sürdürdü. Kişisel özellikleri ile ilgili ortaklaşan noktalardan birleştirici özelliğine ile de dikkat çekiyordu.

Memleket sevgisi, insan sevgisi, hizmet aşkı sevgi, dostluk… Bu kelimelerin bütünleştiği güzel yüzlü değerli bir hemşerimizi dostumuzu yitirdik. Sanırım, bunlarla anılmak isterdi.

Topluma bakışında, hizmetlerinde toplumun çıkarlarını savunan ve memleket kalkınmasında önemli işler yapan ve beyefendi duruşu ile arkasında değerli bir miras bıraktı diye düşünüyorum.

Son yolculuğun da görevimizi yapmak üzere yanında olacağız inşallah fakat kendisini hiç saygı ve rahmetle anacağız ve hiç unutmayacağız.

Yaptıkları, yaşadıkları ile herkesin gönlüne giren ve vefatı ile herkesi derinden üzen Şahin Yılancı kardeşimizi hiç unutmayacağız mekânı cennet ruhu şad olsun.

*Sadi Toygar Gazeteci- GİRMEP Başkanvekili

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım