Giresun Haberleri

CHP, Giresun’da Suya İndirim Talep Etti

0

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Belediye Meclisi Grubu sunduğu teklifle su fiyatlarında indirime gidilmesini ve 2023 yılı tarifelerinde artışa gidilmemesini önerdi.

CHP Meclis Grup Başkanvekili Ahmet Yusufağaoğlu yaptığı açıklamada “Pandemi döneminde değerini bir kez daha anladığımız suda indirime gidilmesi önergemizle birlikte dar gelirli vatandaşlarımızı düşünerek 10 tona kadar belirlenen kullanım tarifesinin 20 tona kadar çıkarılmasını, su ve evsel atık fiyatlarının artırılmamasını talep etmiştik ancak AKP ve MHP Belediye Meclisi üyelerinin oylarıyla önergemiz reddedilmiştir.

Bulancak Belediyesi’nde CHP Meclis Grubumuzun önergesi gündeme alınırken Giresun Belediyesi’nde ise gündeme dahi alınmaması belediyemizin ekonomik açıdan geldiği durumun içler acısı bir göstergesidir.

Öte yandan bu tavır Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve yönetiminin önergelerde vatandaşın faydasını değil kimden geldiğini  umursadığını gözler önüne sermiştir” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım