Giresun Haberleri

CHP’lilerden Öğrenci Servisçilerine Ziyaret

0

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl Başkanı Fikri Bilge ve Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş yüze yakın üyesi bulunan Giresun 28 Öğrenci Servisi Kooperatifini ziyaret ederek Kooperatif Başkanı İlker Aktaş ve kooperatif üyeleri ile pandemi sürecinden ağır derecede etkilenen öğrenci servislerinin sorunları ve çözüm önerileri hakkında görüş alışverişinde bulundu.

İl Başkan Yardımcıları Zeki Çakrak, Abdullah Yayla, Metin Şahin ve Onur Konar’ın da katılımı ile gerçekleştirilen ziyaretten sonra basın açıklaması yapan Bilge ve Bektaş “14 aydır çalışamayan servisçilerimiz boşta geçirdikleri süre içerisinde para kazanamasalar dahi sigorta primleri, bandrol, kasko ve zorunlu mali mesuliyet sigortaları ödemeleri, muayene ve rutin bakım giderleri, mevzuat gereği zorunlu kılınan personel ve ekipman standartları ile araç yaşı kriterlerinin getirdiği mali yükleri karşılamak zorunda kalmaktadırlar. Maliyetler dikkate alındığında servisçilerimizin sırtına üstesinden gelinemeyecek derecede ağır bir ödeme yükü yüklenmektedir. Servisçilerimiz kredi çekerek, sonra bu krediyi ödemek amacıyla başka bankalardan tekrar kredi çekerek yaşamlarını sürdürmeye çalışmakta ve hatta daha fazla dayanamayarak araçlarını dahi satmak zorunda kalmaktadırlar.

Yılbaşında yaptığımız açıklamalardan sonra Giresun Belediyesi tarafından toplu taşımacılık faaliyeti yürüten esnaflarımıza mazot desteği sağlanacağının açıklanmasına rağmen ne yazık ki ziyaretlerimizde servisçilerimizin bu destekten yararlanamadıklarını da öğrenmekteyiz.

Ziyaretimiz vesilesi ile yerel idarecilerin başarısız çalışmaları nedeniyle yüksek risk kategorisinde yer alan ilimizde öğrenci servisleri başta olmak üzere esnafımızın daha fazla kaderi ile baş başa bırakılmaması gerektiğinin altını çizerek acil olarak nakdi destek sağlanması, cari ödemelerinin ertelenmesi, yakıt yardımı yapılması ve Giresun Belediyesi başta olmak üzere yerel kurumlarca servislerin kiralama yoluyla hizmete alınması talebimizi yineliyoruz.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım