Giresun Haberleri

İHH, Desteğinizle Sofralar Kurulsun

0

İnsani Yardım Vakfı İHH pandemi salgınına aldırmadan bütün dünyada yardımlarına son hızla devam ediyor. İHH’dan yapılan açıklamada “Kurumuş mısır saplarının olduğu tarlalar temizleniyor ve mülteci kampları kurulmaya devam ediyor. Burası Sudan sınırını geçmeyi başaran Etiyopyalı mültecilerin yerleştirildiği Tunaydbah Mülteci Kampı. Burada günlerdir hiç durmadan çadır kuruyoruz.

Mülteciler için ise günün büyük bir kısmı temel ihtiyaçların karşılanmasıyla geçiyor. Yemek vakti geldiğinde onlarca kişi etraftaki mısır saplarını toplamak için tarlalarda dolaşıyor. Çünkü yemek pişirebilmek için ateş yakabilecekleri tek şey, tarlalardaki kurumuş mısır sapları. Fakat çevrede kampın birkaç haftalık yakacağını karşılayacak kadar mısır sapı var. Sonrasında mültecileri zor günler bekliyor.”

Etiyopya’da yaşanan çatışmalar sebebiyle on binlerce mülteci Sudan’a göç etti. Kamplara yeni mülteciler yerleştirilmeye devam ediyor. Barınacak bir yer bulanlar artık diğer zorlu şartlarla mücadele etmek zorunda.

Mültecilerin acil ihtiyaçlarını karşılamak için projeler hazırlıyoruz. İhtiyaç sahiplerine kömür dağıtarak yemeklerini rahatça pişirmelerine destek olabiliriz” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım