Giresun Haberleri

Deva Partisi’nden Hayvan Pazarına Ziyaret

0

Deva Partisi Merkez İlçe Başkanı Onur Saldun Durmuş başkanlığında il ve ilçe yönetiminden oluşan bir heyet ile hayvan pazarına ziyarette bulunarak sektördeki sorunları dinledi. Partinin hayvancılık ve tarım üzerine olan projeleri ile çalışmaları hakkında bilgilendirme ve hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Durmuş, özellikle ithal yemler başta olmak üzere hayvancılık sektöründeki maliyet artırıcı unsurların had safhada olduğunu ve fiyatların yüksek oluşundan ötürü hem satıcıların hem de alıcıların memnun olmadığını dile getirdi.

Deva Partisi olarak hem hayvancılık hem de tarım üzerine ciddi projeleri olduğunu, temel gıdanın toplumun her nezdine ulaşılabilir olması gerektiğini, gıda enflasyonunu düşürebilmek için ivedi proje ve adımların atılması gerektiğini açıkladı. Yerli ve milli sermayeye değinen Durmuş, yerli üretimlerin teşvik edilmesi gerektiğini ve buna bağlı gereken desteklerin sunulması halinde birçok sektörde olduğu gibi tarım ve hayvancılık sektöründe de maliyetlerin azalacağını belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım