Giresun Haberleri

Duroğlu’nda Dikkatsizce Açılan HES Can Aldı

0

Giresun merkeze bağlı Duroğlu Beldesinde sele kapılan iki işçiden birinin cansız bedenine ulaşıldı diğeri ise yaralı olarak kurtarıldı.

Giresun merkeze bağlı Duroğlu Beldesinde Aksu Deresi ıslah çalışmaları için dere yatağında çalışan iki işçi HES kapaklarının açılması nedeniyle  derenin debisi yükseldiği için sele kapıldılar. Dere sularının yükselmesi sonucu suya kapılan 2 işçinin kardeş oldukları bilgisine ulaşıldı. Sele kapılan işçilerden Umut Sarı’nın cansız bedenine ulaşılırken Ömer Sarı hastanede tedavi altına alındı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Duroğlu Belediye Başkanı Halil Çetin “Beldemizde aşırı su yükselmesi sonucu HES barajının kapaklarının açılmasıyla oluştuğu tahmin edilen selde, dere içinde kalıp çakan 2 vatandaşımız sele kapılmıştır. İlk andan itibaren olaya müdahale eden Belediye ekiplerimiz ve vatandaşlarımızla arama çalışmalarımız sonucu kardeş olduklarını öğrendiğimiz 2 işçiden birinin cansız bedenine ulaşırken diğer yaralı olan vatandaşımız ivedi şekilde tedavisi için hastaneye sevk edilmiştir. Konu ile ilgili inceleme ve araştırma yapılarak gerekli adımlar atılacaktır.

Vefat eden kardeşimize Allah‘tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına sabırlar diliyor, yaralı kardeşimize de acil şifalar diliyorum” dedi

Haber: Yavuz Kayacık

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım