Giresun Haberleri

Giresun Köyleri İçme Suyuna Kavuşuyor

0

Ak Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk yaptığı açıklama ile içme suyu çekilen bölgelerde yapılacak göletlerle bu ihtiyacın giderileceğini açıkladı. Öztürk “Giresun ilimizin kırsal bölgesindeki su ihtiyacını karşılayacak olan Yukarı Aksu Havzasındaki Yavuzkemal İçmesuyu Göletiyle birlikte toplam 7 adet göletin planlanması ve projesi hazırlanıyor. Yapılan ihale üzerine ilgili firmayla sözleşme imzalandı. Sayın Bakanımız @bekirpakdemirli ve Genel Müdürümüz @kayayildiz28 ‘a çok teşekkür ederim. Hayırlı olsun” dedi.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise “Trabzon ve Giresun’a yaptığı yatırımlarla vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Trabzon ve Giresun ilimizde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki taşkın risklerin azalmasında da ve vatandaşlarımızın memba kalitesinde su ihtiyacının karşılanmasında önemli rol oynamaktadır.

Bu kapsamda Trabzon ve Giresun illerimize, özellikle kırsal kesimlerde yaşanan su sıkıntılarının ortadan kaldırılması amacıyla içmesuyu amaçlı toplam 14 gölet yapılacak. Söz konusu göletlerin planlama ve projelerinin hazırlanması için 8.07.2021 tarihinde sözleşme imzalanırken, sözleşmeye göre plan ve proje işlerinin 500 iş günü içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

Trabzon ve Giresun illerimizde özellikle yüksek kesimlerde yaşanan su sıkıntısına karşı, içmesuyu amaçlı göletler yapmaya karar verdik. Bu kapsamda 7’si Trabzon’da 7’si ise Giresun’da olmak üzere 14 gölet yapacağız. Bu göletler sayesinde içmesuyu sorununu önemli ölçüde azaltacağız. Göletlerin planlama ve proje işleri için sözleşme imzalandı” denildi.

İşte Gıresun’a Yapılacak Göletler:

Dereli Yavuzkemal Göleti, Espiye Ericek Göleti, Görele Soğukpınar Göleti, Doğankent Söğütağzı Göleti, Yağlıdere Akpınar Göleti, Şebinkarahisar Ocaktaşı Göleti ve Tirebolu Ataköy Göleti olarak açıklandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım