Giresun Haberleri

Giresun’da Lale Güzelliği; Şehrimiz Rengârenk

0

Giresun Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü şehrin dört bir yanını süslüyor. Baharın habercisi olan laleler başta olmak üzere sümbül ve nergis çiçekleri rengârenk görüntüsüyle özellikle kent meydanına ayrı bir renk katıyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün özverili çalışmalarıyla Aralık ayında 50 bin lale soğanı, 25 bin sümbül ve 8 bin nergis toprakla buluşmuştu. Büyük bir itinayla dikilen ve bakımı gerçekleştirilen laleler ilkbaharın gelmesiyle birlikte bu günlerde yeniden boy verdi. O güzel görüntüleriyle park, kavşak ve yeşil alanlarda rengârenk açan yüzleriyle Giresunluları adeta büyülemeye başladı.

“Lale bir kültürdür” diyen Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu: “Lale görüntüsü ile çok güzel bir renk cümbüşü sunan çiçek türüdür. Türk kültüründe önemli yere sahip olan lale, tarihimizde bir dönemi ifade etmektedir. Lâleler, Türkler için hayat ve bereket ifade eden bir simge halini almış ve baharın müjdecisi olmuştur” dedi.

Şehrimize estetik ve modern bir görünüm kazandırdıklarını söyleyen Şenlikoğlu: “Bu kapsamda şehrimizi çiçeklerle donattık. Baharın gelişiyle açan rengârenk laleler başta olmak üzere diğer çiçek çeşitlerimiz cadde ve sokaklarımıza ayrı bir hava katıyor. Ayrıca yeşillendirme çalışmalarımız da devam ediyor. Şehir merkezimizde ve çeşitli bölgelerde toprakla buluşturduğumuz fidanlarla yeşilimize yeşil katıyoruz” açıklamasını yaptı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım