Giresun Haberleri

Giresun’da Yaşadığımız Güzel Anlar

0

Arama kurtarma operasyonuna katıldığımız ilk günden beri bölge halkının bize teveccühü görülmeye değerdi. Dere kenarlarındaki evlerden gelen yemek, çay ve meyve ikramlarını mı söyleyeyim? Bakkallarda paramızın geçmediğini mi, yemek yediğimiz lokantada hesap alınmadığını mı, yol paranız var mı, mazot parası versem kabul eder misiniz diye ısrar edenleri mi? Ayağınız ıslandı çorap vereyim diyen teyzeleri mi yoksa tütün içtiği için tabakasını önümüze koyan amcaları mı? Çeyizlik havlusunu çıkarıp bize uzatarak belki de bu kadar güzel bir iş için kirlenmeye bir daha nasip olmaz abi lütfen bununla silin diyen bacılarımızı mı? Karadenizli olmaktan bir kez daha onur ve gurur duydum. Hiç tanımadığımız ablalarımızın yıkanacak elbiseniz varsa yıkayayım sabaha kadar kurutur sabah erkenden veririm diyen yüreği kocaman ablamızı da unutamam. Allah’ım bu necip millete zeval vermesin.

Tamga Uluslar Arası Arama Kurtarma Derneği olarak bu asil milletimizin ve devletimizin emrindeyiz. Biran bile tereddüt etmeden Türk Coğrafyasında ve tüm insanlığa yardıma koşarak önce yüce Allah’ın rızasını sonrada yaratılmışların en hayırlısı olan insanımızın takdirlerini almak için canımızı ortaya koyarak görevimizi layıkıyla yapmaya devam edeceğiz.

Başta Genel Başkanımız Sayın Yağız Kızılkayağ olmak üzere genel merkez yöneticilerimizi ve ülkenin her köşesinde yüreği bizimle olan il amirlerimizi ve arama kurtarma gönüllülerimizi katkılarından dolayı her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Tamga Arama Kurtarma Rize İl Amiri Muhittin Çatlı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım