Giresun Haberleri

15 Temmuz Destanı İle İlgili Anma Töreni Yapıldı

Beş yıl önce 15 Temmuz 2016 Cuma günü yaşanan hain darbe kalkışması, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla aziz Türk Milletinin milli iradeye sahip çıkmak için sokaklara dökülmesi ve eli silahlı terör örgütü üyelerine yürekleriyle karşı koyması sonucu bertaraf edilmişti.

251 vatan evladının şehit düştüğü gece, Türk milletinin dik duruşuyla adeta kahramanlık gecesine dönüşmüştü. Hain kalkışmanın beşinci yıl dönümü kapsamında düzenlenen anma etkinliklerinde, Giresun’da da tıpkı darbe kalkışmasının yaşandığı gece gibi binlerce vatansever sokaklara indi.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun da katıldığı etkinliklerde; ilk olarak Tirebolu Karademir Köyü’nde 15 Temmuz Şehidimiz İsmail Kefal’in kabri ziyaret edilerek Kur’anı Kerim Tilaveti ve Dualar okundu. Akabinde 15 Temmuz Şehitler Hatıra Ormanı’nda günün anısına fidan dikimi ve dağıtımı yapıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım