Giresun Haberleri

Hacı Hafız Kurdoğlu Meydanı Yenileniyor

0

Bulancak Belediyesi tarafından Bulancak Mahallesi genelinde sürdürülen doğal küp taş döşeme ve çevre düzenleme çalışmaları hızla devam ederken, Eski Cami yanında bulunan Hacı Hafız Kurdoğlu Meydanı da yeniden projelendirilerek düzenlendi.

Proje kapsamında, meydan küp taşlarla döşenirken, alan üzerinde yetişkin ağaç dikimi bizzat Belediye Başkanı Recep Yakar tarafından yapıldı. Ağaçlandırmanın yanında; pergola, oturma grupları ve yeni tip aydınlatma direkleriyle tamamlanacak peyzajla Bulancak yeni bir meydana ve sosyal alana kavuşmuş olacak.

Bulancak’ı güzelleştirmek için çalışmalarımız devam ediyor diye konuşan Başkan Yakar, “Son dönemde yaptığımız çalışmalar esnasında bizi çevre ve ağaç düşmanı ilan edenler, ortaya çıkan sonuçlardan da memnun kalmayacaktır. Eski cami yanında bulunan Hacı Hafız Kurdoğlu Meydanı düzenlememiz içinde yetişkin ağaçlarımızı diktik ve peyzaj düzenlemeleriyle burası yeni bir sosyal alan olarak halkımızın hizmetine sunulacak. Yine meydana adını veren ve kültürümüzde önemli bir yeri olan Hacı Hafız Kurdoğlu anıtı ve hayat hikâyesi de burada yerini alacak. Biz hem çevremize hem de kültürümüze sahip çıkıyoruz. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım