Giresun Haberleri

Hasan Tepesi’nde Ulaşım Sorunu!

0

İstanbul’un Çamlıca Tepesi’ni andıran ve Giresun’un manzarasını seyretmek isteyenlerin uğrak yeri olan Hasan Tepesi’nde Giresun Belediyesi’nin yaptığı çalışma sebebiyle araçla ulaşımda sıkıntılar yaşanıyor.

Yağmur sularının yer altına alınması çalışmalarının yürütüldüğü Seldeğirmeni Mahallesi’ndeki çalışmalar kapsamında çalışmaların devam ettiği Hasan Tepesi’ne ulaşımı sağlayan yol araç trafiğine kapatıldı.

Hasan Tepesi’ndeki Tepe Cafe çalışanlarından öğrendiğimiz bilgiye göre yaklaşık 2 hafta kadar daha devam edecek çalışmaların ardından yol tekrar vatandaşların kullanımına açılacak.

Hasan Tepesi İçin 2 Ayrı Araç Güzergahı Var

Giresun’un eşsiz manzarasını seyretmek isteyenlerin buluşma noktası olan Hasan Tepesi’ne Giresun Merkez’den 2 ayrı yoldan ulaşılıyor.

Giresun Kent Hastanesi’nin üst tarafındaki ara sokaktan gidildiğinde 23 Nisan İlköğretim Okulu’na ulaşılıyor. Okulun sol tarafından yukarıya devam eden yokuşu takip ettiğinizde ise Hasan Tepesi’ne ulaşılıyor.

Bir diğer güzergâh ise Debboy’dan eski Doğum Evi Hastanesi yolundan yukarıya devam edildiğinde sadece 1 aracın geçebildiği oldukça dar ve dik bir yokuş var. Bu yokuştan yukarıya çıktığınızda Hasan Tepesi’ne ulaşıyorsunuz. Ancak bu güzergâh oldukça tehlikeli. Bu yol o kadar dar ki 2 aracın yan yana geçmesi imkânsız. Bu yolda eğer 2 araç karşılaşırsa yukarıdan gelen aracın geriye gitmesi mümkün gözükmüyor. Aşağıdan gelen aracın ise geriye giderken kaza yapma ihtimali oldukça yüksek.

Bu yoldaki ciddi kaza riski olması sebebiyle Valilik ve Belediye’nin ortak bir karar alarak bu yolun sadece tek yönlü olarak kullanılması gerekmektedir. Tek yönlü olarak kullanımı için ise bizim gördüğümüz kadarıyla yukarıdan aşağıya kullanım daha güvenli gözüküyor. Özellikle acemi şoförlerin aşağıdan yukarıya araç sürmesi büyük riskler barındırıyor.

Giresun Hasan Tepesi’ni Tanıyalım

Hasan Tepesi, Giresun şehir merkezini, Giresun Adası’nı ve Karadeniz’in sonsuz maviliğini en iyi keşfedebileceğiniz manzara izleme noktalarından biridir. İstanbul’da Çamlıca Tepesi ne anlama geliyorsa; Giresun’da da Hasan Tepesi aynı anlama geliyor. Giresun’da günbatımını Hasan Tepesi’nden izlemek ayrı bir keyif…

Haber: Fatma Uğurlu – http://kerasushaber.net

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım