Giresun Haberleri

Kadir Aydın Sel Felaketi Sonrası Yardımlarına Teşekkür Etti

0

AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, ilimizde yaşanan sel felaketiyle ilgili bir açıklama yaptı; “İlimizde yaşanan sel felaketi nedeniyle başta tüm Giresunlu hemşerilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Afetin ilk anından itibaren ilimize gelerek bizlerin ve vatandaşlarımızın yanında olan İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez’e, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’na, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Sayın Nurettin Canikli’ye, ilimiz Milletvekillerine ve Belediye Başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Yine aynı şekilde gerekli koordinasyonu sağlayarak afet sonrası çalışmalarda yer alan AFAD’a, Karayollarına, Devlet Su İşleri’ne, UMKE’ye, Polis ve Jandarma Teşkilatımıza, AKUT’a, sivil toplum kuruluşlarımıza, gönüllü vatandaşlarımıza, tüm devlet kurum ve kuruluşlarımıza ve ilgili müdürlerimize teşekkür ediyorum.

Bu çalışmalar neticesinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk ile gerçekleştirmiş olduğumuz görüşmede ilimizde yaşanan sel felaketinin yarattığı tahribatı hızlı bir şekilde ortadan kaldırmak için Giresun’umuza tamir ve bakım işlerinde kullanılacak 2 adet iş makinesi gönderilmesi talimatı verilmiştir. Aynı zamanda afette maddi zarar gören vatandaşlarımıza yönelik istihdam çalışmaları üzerine 1000 kişilik TYP (Toplum Yararına Programlar) oluşturulması kararlaştırılmıştır. Yaş ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin gerçekleşecek olan bu programlar neticesinde hemşerilerimiz afetin getirdiği olumsuzlukları en kısa sürede atlatırken, iş istihdamı ile birlikte insanımızın refah seviyesi ve yaşam kalitesinin artması hedeflenmektedir. Özellikle bu programa gençlerimizin başvurması en büyük temennimizdir. Gençlerimizin iş sahibi olarak kendi yaşamlarını idame ettirmede önemli bir destek sağlayacak olan bu programa katılımını önemle istirham ediyorum. Hasar tespit çalışmalarının akabinde yaraların sarılması ve vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi için hemşerilerimizin her daim yanındayız. İnsanımızın bu afetin etkisinden çıkması ve normal yaşantısına dönmesi temel önceliğimizdir. Bilhassa afetzedelerimizin sorunlarının giderilmesi ve bu konuların takibinin sağlanması bizlerin asli görevidir.

Afetin başladığı ilk andan itibaren devletimiz tüm kurum ve kuruluşlarıyla afet bölgelerinde her türlü yardım, arama ve kurtarma gibi temel faaliyetlerini icra etmiştir. Devletimizin bu noktada afet sonrasındaki iyileştirme çalışmalarının süratle tamamlanması amacıyla gereken faaliyetlerin planlanması, yönlendirilmesi, desteklenmesi, koordine edilmesi ve etkin uygulanması için ülkenin tüm kurum ve kuruluşları arasındaki iş birliğini sağlamıştır. Giresun tarihinde daha önce hiç görülmemiş böylesine büyük bir afetin kısa sürede yaralarının sarılacak olması noktasında gerekli talimatları veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, afeti ilk andan itibaren yakinen takip etmiştir. Giresun’umuzun afetin etkisinden en kısa sürede çıkarılması ve normal yaşamına dönmesi için devletin tüm imkânlarının seferber edilmesi hemşerilerimizin yüreğine ayrıca su serpmiştir.

İlimizin ve hemşerilerimizin yaşadığı bu felaketin ilk anından itibaren bizlere her daim destek olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a hemşerilerim adına teşekkür ediyorum. Yine vatandaşlarımızın yaşadığı mağduriyeti gidermek ve iş alanları oluşturmak için böyle bir çalışmaya imza atan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’a teşekkür ediyorum. Allah ilimizi, ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten muhafaza eylesin. Bu vesileyle şehitlerimize ve vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım