Giresun Haberleri

Kalplerimiz Bir, Birlikteliğimiz Daim Olsun

0

Giresun Medya Platformu, bir mesaj yayınlayarak Ramazan Bayramını tebrik etti. Platform mesajında bu bayramın da buruk geçtiğini ifade etti.

Mesajda daha sonra “Corona ile buruk bir bayram geçirirken Giresunspor ile sevindik, Filistin ile üzüldük, şehitlerimiz ile kederlendik ve gözyaşı döktük. Aramızdan ayrılan arkadaşlarımız ile daha çok üzüldük inşallah iyi günlerde tekrar bir araya geliriz. Hastalara acil şifalar, vefat edenlere rahmet diliyoruz.

Bayramlarda her evde benzer telaşlar yaşanır. Anne-baba özlemi; uzun zamandır beklenen torunlara, yeğenlere, akrabalara hasret, birkaç günlük güzel bayram günleri ile sona erer. Anneler, sofralar şenlensin diye tatlılar yapıp börekler açarken, gözleri de yoldadır.

Fakat bu bayram kalplerden kutlanacak, yollar gözlenmeyecek. Bu bayram namazı evlerde kutlanacak, bayram süresince evlerde kalınacak. Büyüklerin elleri, küçüklerin gözleri hatırlanıp bayramları “kalben” kutlanacak. Eller öpülmeyecek, dostlar görülmeyecek, torun torbaya şöyle kucaklar dolusu sarılmalar ve daha pek çok geleneksel bayram keyfi bu yıl bir sonraki bayrama ertelenecek.

Bayram tadında bir bayramı her zaman yapabiliriz, önce sağlık diyoruz, fedakâr sağlık camiasına teşekkür ediyoruz,  kurallara uyup evde kalıyoruz. Bayramınızı kutluyor, sağlık, huzur ve mutluluk diliyoruz” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım