Giresun Haberleri

Kediler Bu Kış Üşümeyecekler

0

Keşap Belediyesi havaların soğuması ve kış mevsiminin yaklaşması üzerine sokak hayvanları için atık arı kovanlarından hazırlanan 20 kedi evi sokak ve caddelere yerleştirildi.

Sokak hayvanları için rutin yem bırakma işleminin sürdürüldüğü Keşap’ta soğuk havaların başlamasıyla sokak hayvanlarını unutmadı.

Kullanılmayan arı kovanları yapılan düzenlemelerle kedi evlerine dönüştürülürken, cadde ve sokaklara yerleştirilerek evler sokak hayvanlarına sıcak birer yuva oldu.

Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, örnek teşkil edecek projeyi değerlendirdi. “Sevimli dostlarımız, sokak hayvanlarının soğuk hava şartlarından etkilenmemeleri ve kış aylarını daha sıcak bir ortamda geçirmeleri için çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

Emür, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sürdürülebilir kaynakların kullanımı, geri dönüşümün önemini ortaya koymak, farkındalık yaratmak amacıyla Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Sosyal İşler Müdürlüğü ekiplerimiz ortak proje yapıp sokakta yaşayan canlarımız için kedi evleri yaptılar. Biz belediye olarak geri dönüştürülebilir kaynak kullanımına dikkat ediyoruz.”

Sokak hayvanları için cadde ve sokaklara rutin yem bırakma işlemini sürdürdüklerine vurgu yapan Emür, yine yaralı ve hasta hayvanların tedavisi amacıyla rehabilitasyon merkezinde sağlıklarına kavuşturduklarını söyledi.

Emür, ”Ekiplerimiz yaralı ve hasta olan hayvanlar için gelen ihbarları değerlendiriyor. Anında müdahale ediyorlar. Sosyal belediyecilik anlayışı ile projelerimiz örnek olmaya devam edecek. Bizim hemşerilerimizden ricamız sokakta yaşayan dostlarımız için ev ve işyerlerinin önüne bir kap mama ve su bırakmalarıdır. Sevimli dostlarımıza hep beraber sahip çıkmalıyız. Onlar sokakta, evlerimizde ve sosyal hayatımızın her noktasında bizimle yaşıyorlar” şeklinde konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım