Giresun Haberleri

Korkunun Gözleri Geliyor

0

Karadeniz’in ilk film yapım şirketi olarak, 2010 senesinde Fırat Çınar ve Deniz Çınar tarafından Giresun ilinde kurulan Çınar Sanat Prodüksiyon film şirketi Korkunun Gözleri adlı film için hazırlıklara başladı. Pandemi tedbirleri kapsamında çekimlerine ara verilen uzun metrajlı korku filminin içeriği gizli tutuluyor.

Çınar Sanat Prodüksiyon’un ilk projesi Arayış adlı sinema filmi olmuştur. Arayış filmi Giresun’un Alucra ilçesinde çekilmiştir. Film Uluslararası İstanbul Film Festivaline seçilmiş ve Yeni Türk Sineması Kuşağında gösterilmiştir.

Çınar Sanat’ın ikinci çalışması ise İçimdeki Çember adlı film olmuştur. İçimdeki Çember büyük bir başarı gösterip, gerek yurt içinde gerekse yurtdışında birçok uluslararası film festivaline katıldı ve güzel övgüler aldı.

 

Çınar Sanat Prodüksiyon’un son projesi Avcı adlı film olmuştur. Avcı filmi, Kulakkaya Yaylalarında, Keşap Kalecik sahilinde ve Giresun şehir merkezinde çekilmiştir.

Yönetmenliğini Deniz Çınar’ın yaptığı, başrollerinde Fırat Çınar’ın bulunduğu Avcı filmi büyük bir başarı göstererek Uzak Asya’nın ve Çin’in en önemli film festivali sayılan 20. Uluslararası Şanghay Film Festivaline davet edilmiştir. Avcı filmi, yaklaşık 1300 film arasından International Panaroma kuşağına seçilmiştir.

Haber: Yavuz Kayacık

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım