Giresun Haberleri

Önceliğimiz Bulancaklı Galericiler Olacak!

0

Bulancak Belediyesi tarafından Pazarsuyu deresi kenarında yapılan ve sahil yoluna cepheli Bulancak Galericiler Sitesi’nde sona gelinirken, burada bulunan dükkânların satış ve kira yöntemiyle sahiplendirileceği belirtildi.

Dükkânların çok kısa bir süre sonra çevre düzenlemeleriyle birlikte hazır olacağını belirten Belediye Başkanı Recep Yakar, Bulancak’ta oto galericiliği yapan esnafla bir araya gelerek, oluşacak talebe göre; isteyen esnafımız satın alma yoluyla buradan dükkân sahiplenebilecek, isteyen esnafımız da kiralama yöntemiyle yer alabilecektir dedi.

Belediye Meclis salonunda yapılan toplantıya; Bulancak’ta galericilik yapan esnafların çoğunluğu katılım gösterirken, Belediye Başkan Yardımcısı Bahtiyar Hüsem ve ilgili birim müdürleri de hazır bulundular.

Önceliğimiz Bulancaklı Galericiler Olacak!

Toplantıda konuşan Başkan Yakar; “Galericiler sitemizin 10 dönüm alan üzerinde 52 dükkândan oluşan mevcut projesi tamamlanmak üzere. Buna ilave olarak arka tarafta, Karayollarından kiralama yöntemiyle aldığımız alanda da 25 adet dükkân daha tesis edeceğiz. Burada da ekspertiz, noter, büfe, restoran, oto yıkama, mescit gibi ihtiyaçlara yer vereceğiz. Yine bu alanda çocuklara yönelik trafik eğitim parkı tesis edeceğiz. Tüm proje tamamlandığında bölgeye hitap edecek bir cazibe merkezi haline gelecektir. Biz bu dükkânları sahiplendirirken hem satış hem de kiralama anlamında önceliğimiz Bulancaklı galerici esnafımız olacak ve ihale uygulamalarımızda bunu belirleyici husus olarak şart koşacağız. Burası hayata geçtiğinde hem galerici esnafımız rahat edecek hem de ilçemizin trafik yükü rahatlayacaktır. Galerici esnafımız satın alma ya da kiralama yönünde taleplerini bizlere ne kadar kısa sürede iletirlerse süreçte o kadar hızlı sonuçlanacaktır. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım