Giresun Haberleri

Ordu Giresun Havaalanı Sabote mi Ediliyor?

0

“Ordu-Giresun Havalimanı sabote ediliyor” şüphesi ağırlık kazanıyor. Çünkü sefer sayıları azaltıldı. Ordulu ve Giresunlu siyasetçiler nerede? diyen GESOB Başkanı Ali Kara Giresunlu siyasi ve yöneticileri göreve çağırdı.

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Kara “Büyük umut ve beklentilerle hizmete açılan Ordu-Giresun Havalimanı gelinen noktada sefer sayılarının azlığı ve mevcut uçuş saatlerindeki saat aralıkları tepkileri üzerine çekmeye başladı. Antalya, İzmir ve Kıbrıs’a direk seferi bırakın İstanbul ve Ankara’ya dahi yeterli sefer olmaması, yolcuları ister istemez, Trabzon ve Samsun havalimanlarına yönlendiriyor.

İstanbul’dan 15.45’te kalkan uçaktan sonraki ilk Ordu-Giresun Havalimanı uçağının saati 00.55. Yani yaklaşık 9 saat sefer yok. Ama sadece bu 9 saatlik sürede Trabzon’a veya Samsun’a havalimanlarından birkaç sefer var! Yurt dışından gelen gurbetçiler 15.45 uçağına yetişemiyorsa ya da yurt içi uçuş yapacakların İstanbul’daki işleri 15.45 uçağına yetişmelerini engelliyorsa, ya Trabzon/Samsun havalimanını kullanıyorlar ya da 00.55 uçağına kadar havalimanında beklemek zorunda kalıyorlar.

İstanbul Seferi 4’ten 3’e Düşürüldü

Yaz sezonunda 4 olan İstanbul sefer sayısı ise 08.45-15.45 ve 00.55 olmak üzere sessiz sedasız 3’e düşürüldü. Hâlbuki yaz sezonunda sefer artışı yapılması beklenirken. Geçtiğimiz aylarda hizmete açılan Rize-Artvin Havalimanına bile İstanbul’dan 4 sefer yapılırken, Ordu-Giresun’a 3 sefer yapılması ve saatlerinin uygunsuzluğu tam anlamıyla hem sahipsizliğin hem de lobi gücü olmadığının bir göstergesi olarak ifade ediliyor. Haziran ayında Ordu-Giresun havalimanını kullanan iç hat yolcu sayısı 69 bin 995 iken Rize-Artvin havalimanımı ise 56 bin 953 yolcu kullandı. Sefer sayıları böyle giderse yakında Rize-Artvin’in Ordu-Giresun’u geçmesi sürpriz olmayacak gibi TC devletinin deniz dolgusu ile milyarlar harcayarak milletin hizmetine sunduğu bu devasa tesis beceriksizlik ve sorumsuzluklar sonucu bunca talebe rağmen yeterli sefer sayılarına ulaşamıyorsa Ordulu ve Giresunlu ortak harekete geçerek sonuç alıcı çalışmalara acilen başlamalıdır” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım