Giresun Haberleri

Piraziz ve Gülyalı’dan İzmir’e Yardım!

0

İzmir’de 30 Ekim’de yaşanan 6,9’luk depremin yaralarını sarmak için Karadeniz’de birçok belediye bir araya geldi!

Bölgemizdeki 15 Belediyenin yürüttüğü  yardım kampanyasına Piraziz Belediyesi ve Gülyalı Belediyesi de katıldı.  Depremden etkilenen vatandaşlara ulaştırılmak üzere 2 tır çay ve Fındık ürünlerinden oluşan paletler İzmir Büyükşehir Belediyesine teslim edilmek üzere bugün yola çıktı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu ”İzmir için hepimiz tek yüreğiz. Depremin yaralarını hep beraber saracağız.  Yardım çalışmalarına destek veren tüm Belediyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Tunç Soyer’den Birliktelik Vurgusu 

Karadeniz’den Dayanışma Yaşatır sloganıyla gönderilen yardımlarla ilgili paylaşımlara dikkat çeken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Dayanışma güçlendirir. 15 belediyenin depremden etkilenen hemşerilerimiz için yaptığı paylaşım çok değerli. Bizler dayanıştıkça, paylaştıkça güçleneceğiz” dedi.

Yardım kampanyası düzenleyen belediyeler arasında Ardanuç, Artvin, Arhavi, Atakum, Beşikdüzü, Borçka, Damal, Fındıklı, Gülyalı, Hanak, Hopa, Kemalpaşa, Merzifon, Piraziz ve Şavşat yer alıyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım