Giresun Haberleri

Ramazan, Rahmet ve Bağışlanma Ayıdır

0

AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, İslâm’ın rahmetle yoğrulmuş adaletini, bilgi ve hikmetle bütünleşmiş ahlâkını bütün insanlığa gösteren rahmet ve bağışlanma mevsimi olan bir Mübarek Ramazan ayına daha girmenin manevi huzurunu yaşadıklarını bildirdi.

İl Başkanı Tatlı, 11 ayın sultanı Ramazan ayı nedeniyle yayımladığı mesajda, Ramazan ayının dinimizde büyük bir önemi ve diğer aylar arasında seçkin bir yeri bulunduğunu kaydetti.

Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in bu ayda indirilmeye başlanıldığını hatırlatan Tatlı, “Kur’an-ı Kerim’de bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen “Kadir Gecesi” yine bu önemli ay içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle Ramazan ayı, Müslümanlar için en kutsal bir aydır ve işte bu yüzden “on bir ayın sultanı” denilmiştir. Bizler de bu mübarek Ramazan ayını fırsat bilerek, Yüce Dinimizin bizden istediği sevgi, saygı hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki değerlerin yaygınlaşmasına gayret göstermeliyiz. Dayanışma ve yardımlaşma duygularının güçlendiği, bir arada olmanın önemsendiği böylesi zamanların toplum hayatımızda ayrıcalıklı bir yeri vardır. İçinde bulunduğumuz bu dönem de birlik, beraberlik ve bütünlüğümüzü zedelemek ve ülkeyi çıkmaza sürüklemek adına kirli oyunlar peşinde olanlar Allah’ın izniyle bunu başaramayacaklardır” dedi.

Rahmet, mağfiret ve cehennemden kurtuluş ayı olan Mübarek Ramazan-ı Şerifin ilimize, ülkemize ve tüm İslam Alemine hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz eden Tatlı, “Bu duygu ve düşüncelerle, doğudan batıya, kuzeyden güneye, vatanımızın her yöresindeki aziz vatandaşlarımızın ve tüm İslam Âleminin Mübarek Ramazan ayını tebrik eder, ülkemiz, milletimiz ve insanlık için yeni bir doğruluşa vesile olmasını Cenabı-ı Allah’tan(CC) diliyorum” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım