Giresun Haberleri

Şair ve Yazar Hatice Satgun Saldırıya Uğradı

0

Şair ve yazar Hatice Satgun, bir iş görüşmesi için gittiği Dosteli Televizyonunda bir gazetecinin saldırısına uğradığını iddia etti. Satgun yaptığı açıklamada gazeteci S.K tarafından fiziki saldırıya uğradığını belirterek kendisinden davacı olduğunu açıkladı.

Satgun yaptığı açıklamada “16 Nisan 2022 Cuma günü Saat:14.00’te Giresun’da yerel TV’lere program çeken S.K. adlı kişi tarafından, Dosteli TV stüdyosunda Engin Bay’ın ofisinde fiziksel şiddete ve sözel saldırıya uğradım. Dosteli TV çalışanı olarak görünen S.K, TV sahibi Engin Bay’ın beni davet ettiği ve benim de Engin Bay ile istişarelerde bulunduğum sırada ofise geldi ve beni gördü. Başını sağa sola sallamaya, sağa sola döne döne ayakta tuhaf hareketler yapmaya başladı.

‘Yayınlarımda bugüne kadar en fazla 6000 görüntü alabildim’ diyen S.K’ya; ‘Geçen hafta yaptığım Dereli bölgesi canlı yayın çekimlerim 35 bini aşmış’ dedim. Şaşırdı.  ‘İspatlayamazsan şerefsizsin’ dedi. ‘Bir dakika’ dedim. Yayını bulmaya çalıştım. O arada ‘şerefsizsin, şerefsizsin ve terbiyesiz bir kadınsın’ diyerek sesini git gide hiddetlendiriyordu.

Sosyal medyada yayınlanan yayınımı açıp kendisine gösterdim.  Bir an durdu. ‘Sen terbiyesizsin’ dedi. Geçenlerde yediğim meyvenin dibini caddeye attığım için bana söz söyledin’ dedi. ‘Evet, S. Bey doğru’ dedim o çöpü çöp kutusuna atar mısınız?’ dedim. Bundan üç hafta önce caddede elinde yediği meyvenin çöplerini caddeye attınız. Dedim  ‘Yağmur yıkar’ dediniz. Peçete uzattım size ‘bununla alın atın’ dedim, almadınız. Üstelik hak iddia ederek yaptığınız güzelmiş gibi ‘bana yerden çöpü aldıracakmış’ diyerek ofistekilere de haklılık gururu içine giriyorsunuz dedim. ‘Seni dövesim var’ dedi. ‘Sen nasıl konuşuyorsun benimle, böyle saygısızca? Otur, derdin ne bakayım, düzgün cümleler ile anlat’ dedim.

Sana vurmak istiyorum’ dedi. Sonra da benim  ‘geçmişte dolandırılma hadisesi yaşadığımı söyleyerek, o ‘dolandırıcı kişiler ile beni S.K. tanıştırdı’ dedin diyerek gelip, bana tekme tokat ile vurmaya başladı. Engin Bay araya girdi ancak ona engel olamadı, orada çalışan Canan Karakılıç hanım da onu tutamadılar, durduramadılar, canavarca saldırmaya ve tekme atmaya devam etti. Beni yere düşürdü. Küfürler etmeye başladı, ‘Oğluma diyeyim seni de gerekeni yapar sana’ dedim, ona da söverek küfürler ve Sin Kaflı sözler etti.

Benim kültürümü yansıtan belimdeki peştamalı göstererek; ‘şunun giydiğine bak, şunun giydiğine bak, giyinmeyi bile bilmiyorsun, peştamal takmış beline, altına bak, üstüne bak, köylü’ gibi sözler söyleyerek; kültürüme ve Giresun mahlası ile çeşitli TV yayın ve gazetelerde Kültür Elçisi olarak ulusal ve uluslararası tanıtım yaptığım kıyafetime hakaret ettiği için de ayrıca şikâyetçi oldum.

‘Senin annen yaşındayım ve kanser ameliyatı geçirmiş biriyim, bana nasıl saldırıyorsun sen, sen nasıl bunu yaparsın? Seni Allah’a havale ediyorum ama polisi de arayacağım’ dedim, 155’i aradım. İşyeri sahipleri ‘arama konuşalım’ dediler, onu mutfağa kapatmaya çalıştılar. Polisler, sağ olsunlar hemen geldiler. Durumu, olan biteni anlattım, şahıs hakkında şikâyetçi olduğumu bildirdim. Polisler ile hastaneye gittik, rapor aldık. Çınarlar Karakolu’na giderek şikâyetçi olarak ifade verdim.

S.K denilen şahısın gazeteci olması sorumluluk, saygı ve insanlık gerektiren bir gazetecilik olmalı iken, bir gazeteciye yakışmayan hal ve hareketlerde bulunduğunu, üstelik hem fiziksel hem de sözel şiddet uygulayarak ve sanki bir canavar görüntüsünde bunu sergilediğini buradan duyurarak kınıyorum.

Toplumun önünde ‘Kadına Şiddet’ haberleri ve ‘Çevreci’ haberler yaparak tanıtan ancak gerçekte kadına şiddeti kendisinin gerçekleştirdiği bu ikiyüzlü şahsı yaptığı saldırı ve darp nedeniyle kamuoyu önünde kınıyorum ve gereken cezaya çarptırılması için de ilgili mahkemede haklarımı aramaya da devam edeceğimi bildiriyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım