Giresun Haberleri

Ülkücü Ozan Arif’i İyi Parti ve CHP Sahiplendi

0

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Merkezinde tedavi görmekte iken 13 Şubat 2019 günü Hakkın rahmetine kavuşan Ozan Arif Şirin adı Samsun Atakum ve Ankara Yenimahalle ilçelerinde bulunan parklara verildi.

Ülkücü Camianın Dede Korkut’u olarak bilinen Ozan Arif Şirin’in vefatından 18 gün sonra 31 Mart 2019 tarihinde yerel seçimler yapılmıştı. Yerel seçimde belediye başkanlığı mazbatalarını alan Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Samsun Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci mazbatalarını aldıktan 12 gün sonra Ozan Arif adını parklara yazdılar.

Ozan Arif’in vefatının ardında geçen 30 gün sonra 12 Nisan 2019 tarihinde Ankara ve Samsun’da bulunan parklara adını verilerek Cumhuriyet Halk Partili belediyeler tarafından Ozan Arif Şirin’e ahde vefa örneği sergilenmesi bazı kesimler tarafından takdirle karşılanırken memleketi Alucra ve Giresun bu konuda gereğini neden yapmadı sorusunu gündeme getirdi.

Alucralı yazarlarımızdan Recep Akın konuya hassasiyet gösterip İyi Parti İl Başkan Yardımcısı Halit Vurguncu teklifi ile Giresun İyi Parti Toplantı ve Kongre Salonuna Ozan Arif adı verildiğini hatırlatarak “Sadece Ankara’da değil, Ordu, Samsun, Adana, Aksaray, Osmaniye, Antalya, Kayseri, Yozgat, Konya, Elâzığ ve Giresun merkezde toplantı kongre salonu başta olmak üzere birçok il ve ilçelerde ismi çeşitli yerlere verildi.

Maalesef kendi ilçesi, memleketinde Alucra’da adını yaşatacak, bir isim verilecek yer bulunamadı.  Bununla ilgili girişimcilerin dilekçe ve müracaatlarına da cevap dahi verilmedi. Vefa, dostluk, hemşericilik, Ozan’a, sanata, kültüre saygı Alucra’da bu kadar.

Burada Ozan Arif, değerinden hiçbir şey kaybetmez. Kaybederse makam korkusu ile yerinden olmak istemeyenler kaybeder ve tarihte isimleri vefasız olarak anılır. Makamlar hiç bir tarihte ve yerde baki olmamıştır.  Her şey unutulur da, işte bu vefasızlık hiç bir zaman unutulmaz” diyerek sitemini dile getirdi.

Haber: Yavuz Kayacık

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım