Giresun Haberleri

Şehircilik İl Müdürlüğü’ne Hizmet Binası Yapılıyor

1

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü hizmet binası olarak kullanılmak üzere Giresun’a yeni kamu binası yapılacağı bildirildi. Gedikkaya Mahallesinde 335 Ada 4 Parselde bulunan, mülkiyeti TOKİ Başkanlığına ait 3500 metrekarelik arsa üzerine Giresun Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü hizmet binası yapılması için, TOKİ’den Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na arsa tahsisi işlemi gerçekleşti.

Yeni hizmet binasının yapımına kısa sürede başlanılması bekleniyor. Daha hızlı ve daha kapsamlı hizmet merkezi olması planlanan kamu binasının, çağın gerektirdiği tüm donanımlara sahip bir şekilde projelendirileceği bildirildi.

Projeye ilişkin bilgi veren AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk; “Giresun’da Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne yeni hizmet binası kazandırmak için bir süredir girişimlerde bulunuyorduk. Arsa tahsisinin gerçekleşmesiyle çalışmalar hız kazandı. Projeye vermiş olduğu desteklerden dolayı, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a teşekkür ediyorum” dedi.

1 yorum
  1. Hasan diyor

    Kumsallarla çevrili yarımada üzerine kurulmuş bahçeli müstakil evlerden, son 50-60 yıllık süreçten geriye biçimsiz apartmanlar, ruhsuz sokaklar, caddeler, denizi artık görmeyen bir şehirde yaşatılan, kumsallar doldurulup yol yapılırken, deniz ile şehir arasına karayolu ve demirparmaklılklarla set çekilirken ses çıkarmayan hemşerilerimiz, adeta tabuta son çiviyi çakar gibi şehircilik müdürlüğünün sahile kendine bina dikecek olmasını da izleyecek, bunu da kendine hizmet olarak görecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım