Giresun Haberleri

Şenlikoğlu, Pazarcı Esnafını Ziyaret Etti

Kentsel dönüşümle birlikte yeni kapalı pazar yerimiz de hizmete girecek...

0

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Cin Ahmet Halk Pazarı’nı gezerek pazarcı esnafını ziyaret edip kahvaltı programına katıldı. Belediye Başkan Yardımcıları Şerafettin Vurgun ve Osman Öden’in de yer aldığı ziyarette pazarcı esnafı ile sohbet edip taleplerini dinleyen Şenlikoğlu, bol ve bereketli kazanç dileğinde bulundu.

Pazar konusu ve diğer konularda isteklerini dile getiren esnaflar ise Başkan Şenlikoğlu’na kendilerini ziyaret etmesinden dolayı teşekkür etti. Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, pazarcı esnafına yaptığı konuşmada, pazarın başladığı alan ile Kent Hastanesi arasında kalan yerleşim için kentsel dönüşüm projeleri olduğunu belirterek: “Bu projemiz şu anda adım adım istediğimiz şekilde ilerliyor. Kentsel dönüşümle birlikte buraya kapalı modern, nitelikli yeni pazar yeri yapacağız. Pazar yerimiz yeni açılacak yol ile birlikte kısa mesafeden geniş standartlara uygun şekilde direkt olarak Kent Hastanesi acil giriş yönüne bağlanacak. Bir süre daha bu şartlarda satışlarınızı yapacaksınız ancak projemizle birlikte modern, yolu olan ve her şeyi düşünülmüş bir pazar yerine kavuşacaksınız” dedi.

Başkan Şenlikoğlu, esnafların talebi üzerine, mevcut pazarda bulunan açık alanların üzerinin kapatılacağını ve satıcıların yağmur ve güneşten etkilenmeyeceğini belirterek, bu çalışmaya hemen başlanacağını, yağmur suyu bertarafı için de gerekli noktalara boy ızgara yapılacağını açıkladı.

Esnafların bölgenin yatırımcısı olduğunu vurgulayan Başkan Şenlikoğlu: “Yaptığımız hizmetleri esnaf ve vatandaşlarımızın taleplerini göz önünde bulundurarak gerçekleştiriyoruz. Daha modern ve yaşanabilir bir şehirde yaşamak adına ortak akıl anlayışıyla hareket ederek, hizmetin en iyisine layık olan şehrimize hep birlikte katkı sunuyoruz. Hemşerilerimize karşı pazarcı esnafımızın iyi davranması, temiz ve sağlıklı ürünler satması en büyük arzumuzdur. Bizler pazar yerlerimize büyük önem veriyoruz. Esnafımızın da, hemşerilerimizin de buralara önem vermesi, temiz tutması, kurallara uyması gerekiyor. Rabbim bütün esnafımıza helal ve bol kazanç versin” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım