Giresun Haberleri

TMSF Başkanı Gülal’ın Alucra Desteği Devam Ediyor

0

Alucra Merkez Büyük Camii yanındaki PTT binasının istinat duvarı geçtiğimiz yıl çökmüş, Giresun AFAD ekipleri de binayı tedbir amaçlı boşaltma kararı almıştı.

Alucra Belediye Başkanı Suat Aybar ve Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Serttaş geçtiğimiz günlerde TMSF Başkanı Muhiddin Gülal’ı makamında ziyaret etmiş, Merkez Büyük Cami önündeki bu durumu kendileriyle istişare etmişti.

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal da Alucra Belediyesinin bu talebini geri çevirmemiş, her türlü desteği vereceğinin sözünü iletmişti ve o destek Alucra’da hayata geçiyor.

Alucra Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Serttaş; “Memleketimizin büyük bir değeri olan kıymetli TMSF Başkanımız Muhiddin Gülal beyin destekleriyle memleketimizin sembollerinden olan Merkez Büyük Camii çevresinde bir çevre düzenlemesi başlatmış bulunuyoruz.

İlk etapta geçtiğimiz yıl uçan istinat duvarını sağlam bir şekilde beton perde duvarla kapatarak olası tehlikelerinde önüne geçmiş olacağız. Bahar aylarının gelmesiyle de çevre düzenlemesine devam edeceğimiz Büyük Caminin etrafını yeşillendirerek, oturma alanlarıyla ilçemize yakışır bir alan oluşturacağız.

Projelerimize destek olan değerli hemşerimiz Muhiddin Gülal’a ilçemiz adına çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Alucrahaber.com / Kadir Bekiroğlu

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım