Giresun Haberleri

Tosuncuğun Kaçak Villası İçin Neyi Beklediniz?

0

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Giresun Milletvekili Necati Tığlı Çiftlik Bank davası sanığı ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın hakkında yürütülen soruşturma kapsamında gizlilik kararı alınmasının ardından, Espiye Aydınlar Köyündeki kaçak villası için mühürleme ve yıkım kararı için neden bu kadar beklendiğini sordu. TBMM Genel Kurulunda konuya ilişkin söz alan Tığlı “kullandığı kaçak elektriğe, izinsiz kaçak villasına göz yuman kimler” diye sordu.

Necati Tığlı “vatandaşın atasından, dedesinden kalan ve yüzlerce yıldır kullandığı geleneksel yayla evlerini acımadan yıkan iktidar, yayla evlerine elektrik vermezken Tosuncuk’un inşa ettiği kaçak villada tükettiği kaçak elektriğini de vatandaşın faturasına yüklemiş” dedi.

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Giresun Milletvekili Necati Tığlı TBMM Genel Kurulunda söz alarak yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı; “Binlerce kişiyi dolandıran, iktidar ve AKP bürokratları tarafından bir dönem oldukça saygın bir iş insanı olarak görülen “Tosuncuk” lakaplı eski kaçak Mehmet Aydın’ın Giresun’daki kaçak villasını ülkeden kaçtığında öğrenmiştik. 2020 yılında yaşanan sel felaketi ve etkileri ortadayken Tosuncuk’un Espiye ilçemiz, Aydınlar köyünde 2016 yılında dere yatağına yaptırdığı bu villası için neden bir işlem yapılmamıştır? Kaçak villasında kullandığı kaçak elektrik için de bugüne kadar herhangi bir işlem yapılmamıştır. Neden? Kim ya da kimler bu villanın ayakta kalmasına göz yummuştur? İktidar, vatandaşın atasından, dedesinden kalan ve yüzlerce yıldır kullandığı geleneksel yayla evlerini acımadan yıkarken, elektrik vermezken nasıl olur da bu Tosuncuk’un inşa ettiği villa evdeki kaçak elektriği görmezden gelir ve faturasını vatandaşın sırtına yükler. Dere yatağında inşa edilen ve akan suya set görevi yapan bu kaçak villa için işlem yapılacağı haberlerini aldık. Ne oldu da beş yıldır görmezden gelinen bu kaçak villa görüldü? Tabii ki de takke düştü, kel göründü de ondan.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım