Giresun Haberleri

TÜGVA Bulancak’ta 6 Yaz Okulu Açıyor

0

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği her yaz olduğu gibi bu yaz tatilinde de Yaz Okulu Çalışmalarına başladı.  1. Sınıftan 8. Sınıf ve mezunlarına kadar öğrenci alımı yapmakta olan TÜGVA Yaz Okulları aynı şekilde öğretici hoca alımları da yapmaktadır.

TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin “TÜGVA Yaz Okullarımızda yapılacak olan etkinliklerle çocuklarımız; temel dini bilgileri öğrenip, Peygamber Efendimiz ’in (s.a.v.) hayatından beslenecek, Esma-ül Hüsna Ezberleri yapacak, Kur’an-ı Kerim’i güzel okuyacak, Bilgi Yarışmalarında hediyeler kazanacak, spor faaliyetleri ile zinde kalacak, gezi faaliyetleri ile kültürel bilinç kazanacak, zeka ve akıl oyunları oynayacak ve kitap okuma saatinde bilgi birikimlerini artıracaklardır. Kısacası çocuklarımız TÜGVA Yaz Okulunda, hem öğrenecekleri hem de eğlenecekleri bir ortama sahip olacaktır” dedi.

Toplamda 6 hafta sürecek yaz okulu tamamen ücretsiz olacağını kaydeden Göktekin “Öğrenciler, alanlarında uzman eğitmenler eşliğinde; satranç, futbol, oryantiring, mangala ve bisiklet turu gibi sportif aktivitelerin yanında Kur’an-ı Kerim dersi, ahlak eğitimi, akaid eğitimi, hadis ve siyer dersleriyle oldukça keyifli bir yaz geçireceklerdir” dedi.

2023 TÜGVA Yaz Okulları Bahçelievler Mah. – Selçuk Bayraktar BATEM Yaz Okulu, İhsaniye Mah. – Fatih Sultan Mehmet Gazi Yaz Okulu, Sanayi Mah. – Sultan Alparslan İstiklal Yaz Okulu, Acısu Mah. – Beytülmakdis İHO Yaz Okulu, Toprak Değirmeni Mah. – Abdulhamid Han Züfer Yaz Okulu ve Şemsettin Mah. – İbn-İ Sina Yaz Okulu olmak üzere Bulancak’ın altı farklı noktasında gerçekleştirilecektir.

Çocuklarımız ikamet ettikleri mahalleye en yakın okulları tercih edebileceklerdir. Gençlerimiz TÜGVA Bulancak web sayfasından ya da vakıf merkezinden başvuru yapabileceklerdir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım