Giresun Haberleri

Turizm İçin Kurumlar Arası İşbirliği Toplantısı Yapıldı

0

Deniz, ada, tarihi evler, yaylalar ve doğal güzellikleri ile turistlerin ilgisini çeken Giresun’da, önümüzdeki 5-10 yıllık süreçte Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri haline gelinmesi amaçlanıyor.

Sosyal medyadaki olumlu paylaşımların etkisiyle birlikte altyapı eksiklerinin de tamamlanmasıyla kentte turizm ivme kazanarak gelişirken, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının desteği de alınarak, sektörde kalkınma hamlesinin hızla artması hedefleniyor.

Bu kapsamda; Giresun Belediyesi öncülüğünde Giresun turizmi konulu toplantı yapıldı. Giresun Kalesinde bulunan belediyeye ait sosyal tesiste gerçekleşen ve son derece verimli geçen kahvaltılı programa; Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahman Demirel, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci, TSO Genel Sekreteri Şükrü Cebeci, DOKA İl Koordinatörü Murat Aladağ, Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği Başkanı Erdem Kılavuz ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, Tirebolu Belediyesi, Espiye Belediyesi, Şebinkarahisar Belediyesi, Dereli Belediyesi, Güce Belediyesi ve Bulancak Belediyesi temsilcileri de katıldı.

Toplantıda; turizm ve kültür alanında kamu kurumlarının kendi arasındaki iş birliğinin artırılması, bplanelediyelerin iyi örnek uygulamaları kapsamında projeler ve etkinlikler hakkında diğer kurumlara örnek teşkil etmesi ve paylaşması, belli aralıklarda bu toplantıların devamlılığının sağlanması, çalışma ziyaretlerinin yapılması ve kurumlar arasında etkili iletişim sağlanması konuları üzerinde duruldu ve bu önerilerin uygulanması kararlaştırıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım