Giresun Haberleri

Uygulamalı Bir Covid Yazısı

Giresun Medya Platformu Başkan Vekili Sadi Toygar, covid-19 hastalığı üzerine kendi deneyimini yazdı.

0

Covid-19 Hastalığa maruz kalma, hastalığı ağır geçirme ve bulaştırma riskleri ile hastalığın toplumsal yaşamın işleyişi üzerindeki olumsuz etkisi değerlendirmek amacıyla dost, arkadaş ve hemşerilerimizin Covid -19 haberlerini 2 sene boyunca yaptım.

Sağlıkçılar gibi biz basın mensupları da, Covid-19’un tüm tehlikelerine rağmen kamuoyunu doğru bilgilendirebilmek için gece gündüz çalışan basın mensupları, salgın sürecinde zorlu görev üstleniyoruz. Toplantılar, etkinlikler ve televizyon programları vs.

Yerel basın mensupları, üstlendikleri bu zorlu görevle salgınla mücadelenin görünmez kahramanları arasında yer alıyoruz. Tüm zorluklara rağmen biz yerel / ulusal basın mensupları haber peşinde koşmaktan hiçbir zaman vazgeçmedik. En yakın gazeteci arkadaşlarımızı bu pandemi döneminde kaybettik. Metin Ruşen, Ünal Akkuş ve Zeki Al, hepsine Allah’tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun.

Sonunda bize bu kervana dahil olduk. Yaptırdığım Covid-19 test sonucum pozitif çıktı. 1.2.3. ve 4. doz aşımı da olmuştum. Ama maalesef yaptırdığım Covid-19 test sonucum pozitif çıktı. Genel durumum gayet iyi olup herhangi olumsuzluk yoktur. Bugün 4 gün oldu ve herhangi bir semptom yok. Gıda takviyesi olarak Vitamin hapları ve meyve dışında ilaç kullanmıyoruz.

Genel izolasyon tedbirleri gereğince Karantina süreci devam ediyor. Aşıları zamanında olursanız hafif atlatma şansınız var. Aşıları zamanında olmazsanız biraz sıkıntılı olur gibi gözüküyor. Hastalığı hissederek uygulamalı olarak yazıyorum, pandemi kurallarına uyun, tedbirlerinizi alın.

Bu vesileyle geçmiş olsun dileklerini iletenlere teşekkür eder, tüm hastalara Allah’tan acil şifalar dilerim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım