Giresun Haberleri

Akıncı Parkına DOKAP Desteği…

0

Bulancak Belediyesi tarafından Karadeniz duble sahil yolu ile iç sahil yolu arasında yaklaşık 14 dönüm alan üzerinde projelendirilen deniz Akıncı Parkı, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından finanse edilecek. Proje yaklaşık 14 milyon liraya mal olacak.

Proje hakkında DOKAP Başkanı Hakan Gültekin’e bilgilendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Recep Yakar, “Prestij projelerimizden olan Akıncı Parkımız, DOKAP Başkanlığı tarafından finanse edilecek olup, en kısa sürede yapımına başlanacaktır. Bilindiği gibi yaklaşık 14 dönüm olan bu alanın altında Belediyemiz imkânlarıyla 1000 araçlık otopark yaparak hizmete sunduk.

Bu parkımıza ülkemizin gururu ve hava savunma sistemlerinin geleceğini temsil eden Sayın Selçuk Bayraktar’ın Akıncı SİHA’sının adını verdik. Bu parkımızda yerel kültür öğelerimizin yanında Havacılık tarihi temasını da işleyeceğiz. Parkımız, Bulancak merkezde ihtiyaç duyulan önemli bir sosyal alan olarak ilçemize de değer katacak vitrinlerimizden olacaktır. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Belediye Başkanı Yakar ve DOKAP Başkanı Gültekin proje alanında da incelemelerde bulundular.

https://www.youtube.com/watch?v=dk3ov2VvyHk&t=70s

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım