Giresun Haberleri

Aydın Petekçi’ye Vefa Gecesi Yapıldı

0

Giresun Kültür Sanat ve Turizm Derneği gurbette STK yöneticisi ve yardımsever iş adamı Aydın Petekçi’yi yaptığı bir programla andı. Dernek merkezinde yapılan toplantıya dernek yöneticileri ile Aydın Petekçi’nin ailesinden de katılanlar oldu.

Konuyla ilgili olarak Giresun Kültür Sanat ve Turizm Derneği Başkanı İbrahim İlyasoğlu “Avrupa’da uzun yıllar Giresun Dernek Başkanlığı, Giresun Federasyonu yöneticiliği yapan, Almanya’ya gelen gazeteci, sanatçı, bürokrat, vekiller ve işadamlarına yardımcı olan, ağırlayan, muhtaçlara yardım eden İşadamı Aydın Petekçi’yi geçtiğimiz günlerde kaybetmiştik.

Bugün derneğimizde yaptığımız anma programına,  rahmetli Aydın Petekçi’nin babası Dursun Petekçi, kardeşi Şahin Petekçi, akrabaları, dernek üyelerimiz ve misafirler katıldı” dedi. Duroğlu Belediye Başkanı Halil Çetin bir mesaj göndererek, hasta olduğu için katılamadığını, asla unutamayacaklarını söyledi. Sanatçı Ayşe Karaçam, rahmetliye yazdığı şiiri okudu.

Katılımcılar Aydın Petekçi hakkında anılarını ve duygularını anlattıktan sonra, ilahiyatçı eğitimci Davut Tozlu, Yasin Suresini okuyarak ve dua ederek programımız sona erdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım