Giresun Haberleri

Espiye İlçesinde Son Zamlara Protestolu Tepki

Espiye'de İyi Parti'nin organize ettiği mütevazi bir kalabalık akaryakıt ve elektrik başta olmak üzere hayat pahalılığını protesto etti.

0

İyi Parti Espiye İlçe Başkanı Adnan Şahan’ın organize ettiği akaryakıt ve elektrik fiyatlarını protesto mitinginde kalabalık bir halk topluluğuyla Giresun’da bulunan muhalefete mensup 5 parti il başkanı bir araya geldiler.

Mitinge katılan Deva Partisi İl Başkanı Özgür Okusal halkın anayasal hakkını araması gerektiğini ve anayasal hak olan zamları protestoya herkesin katıldığı için teşekkür etti. Gelecek Partisi İl Başkan Yardımcısı Halil Küpeli de zamların hayat pahalılığını geçinemez hale getirdiğini söyledi.

CHP İl Başkanı Fikri Bilge konuşmasında “bir patlıcan, bir biber, bir domates 15 TL” dedi. Hayat pahalılığının geçim sıkıntısını körüklediğini söyledi. İyi Parti İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu ise dış kredi ile özelleştirmeden elektrik dağıtım izni alan şirketlerin dış krediyi ödeyemez hale geldiğini bu yüzden geçen sene 0,39 TL’den aldıkları elektriğin de bu sene 0,32 TL’ye indirildiği ve döviz borçlarına ödemesi için %127 zam yapılarak 2 TL’ye elektrik satıldığını kaydetti. Özel şirketlerin 60 milyar kilovatsaat elektrik satarak 5,5 milyar $ aldıklarını söyleyen il başkanı özelleştirmenin yandaşlara peşkeş çekilme haline geldiğini söyledi.

Toplantıya katılan iyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel de “Biz de bunlar gibi yapacaksak hak hukuk yiyeceksek Allah bize iktidar nasip etmesin” dedi.

Yapılan basın açıklaması ve protestonun ardından esnafın son zamlardan sonraki durumları hakkında bilgi alınmak üzere esnaf ziyaretleri yapıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım