Giresun Haberleri

Gazeteci ve Siyasetçi Yahya İpek Yoğun Bakımda

0

Gazeteci ve siyasetçi Yahya İpek geçirdiği kalp krizi sonrası Giresun Ada Hastanesinde tedavi altına alındı. Fındık mevsimi dolayısı ile Tirebolu Işıklı Köyünde bulunan İpek, Cuma akşamı geçirdiği kalp krizi sonrası tedavi altına alındığı Giresun Özel Ada Hastanesinde yoğun bakıma alındı.

Yoğun bakımda kritik tedavisi devam eden Yahya İpek’in durumunu sosyal medyadan duyan tanıdıkları ve dostları telefonlarına sarılarak geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Biz de Yahya İpek’e geçmiş olsun Allah şifa versin, sevdiklerine kavuştursun diyoruz.

Yahya İpek Kimdir?

Yahya İpek, 1962 yılında Tirebolu Işıklı Köyünde doğdu. İlk ve orta öğrenimini köyünde ve Tirebolu’da yaptı. Lise öğreniminin bir kısmını İstanbul’da geçirdi.

Yahya İpek Ak Parti’nin Çavuşbaşı’nda ilk kuruluş çalışmalarında yer aldı. Partinin resmi kuruluşundan sonra M. Hanefi Dilmaç Başkanlığında Çavuşbaşı Belde Teşkilatını kurdular. Yahya İpek kurucular kurulunda Tanıtım ve Medya Birim Başkanlığını üstlenerek Belde Başkan Yardımcısı oldu. Beykoz Çavuşbaşı Belediyesi’nin ilk döneminde Başkan Danışmanı olarak başladığı belediyede ikinci dönem belediye başkan yardımcılığı yaptı. Beykoz Belediyesinde danışman olarak çalıştı.

Yahya İpek birçok STK çalışmalarında yer almıştır. 1984 yılında İstanbul’da kurulan ilk Giresunlular Derneğinde kurucu üye olarak yer almıştır. O dönemde M. Naci Pamuk, Abdullah İzmen, Naim Tirali, Muzaffer Eren, Şevki Şensoy gibi isimlerle çalışmış ve dernekçilik adına çok şey öğrenmiştir.

 

Birçok Giresun STK’sında gerek kurucu gerekse yönetici olarak bulundu. İbrahim Balcıoğlu ve bir grup arkadaşı ile Tirebolu Dernekler Federasyonunu (TİRDEF) kurdu, yönetiminde bulundu.

Giresun Medya Platformu GİRMEP yönetiminde bulundu. http://www.tirebolugündem.net adıyla yayınlan site ile yerel haberlere yer verdi. Birçok gazetede haber ve yazıları yayınlandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım