Giresun Haberleri

Herkes Bilsin! Fındığın Başkenti Kirazın Anavatanı Giresun’dur

0

Giresun Belediyesi farklı çalışmalar yapmaya devam ediyor. Giresun’un ve değerlerinin tanıtımı adına projeler üreten Belediye vatandaşlardan büyük beğeni toplayan bir çalışmaya daha imza attı.

Bu kapsamda; şehrin batı girişi olan Erikliman Mevkiine seyahat halindeki araçların rahatça görebileceği yere büyük boyutlarda ışıklı ve çotanak motifli  ‘Giresun Fındığın Başkenti’ yazısı konuldu.

Yine, şehrin doğu tarafındın girişi olan Ada Hastanesi mevkiine ise aynı şekilde yapılan çalışmayla kiraz motifli ‘Giresun Kirazın Anavatanı’ yazısı yerleştirildi.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yaptığı açıklamada: “Giresun fındığın başkenti kirazın anavatanıdır. Ancak, bu gerçeği şehrimize gelen veya şehrimizden geçen misafirlerinde bilmesi açısından böyle bir çalışma içerisine girdik ve gerçekten güzel oldu. Kısa sürede vatandaşlarımızın büyük takdirini aldık. Giresun’un tanıtımı ve gerçeklerinin bilinmesi için üretmeye devam edeceğiz. Giresun’umuzu çok seviyoruz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım