Giresun Haberleri

Pozitif Vaka Çıkmaması Moral Aşıladı

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınında ülke genelinde yaşanan düşüş sevindirici olurken, Giresun artık pozitif vaka çıkmayan iller arasında yer alıyor.

0

Verilere göre, Giresun’un da aralarında bulunduğu 7 il de son 3, 4 günde yapılan testlerde pozitif vaka çıkmıyor. İlk günden bu yana Belediyenin yoğun olarak yaptığı dezenfekte, yıkama, maske dağıtımı ve halkı uyarı çalışmalarının da bu başarıda etkisi olurken, yetkililer ise son günlerde havaların ısınmasıyla birlikte daha fazla sokaklara çıkan vatandaşlar için virüsün daha henüz bitmediğini, bir gevşeme yaşanmamasını ve tedbirlere muhakkak uymaya devam edilmesini istediler.

Hafta sonları sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan iller arasında olmamasına rağmen tedbirlerin yoğun olarak uygulandığı Giresun’da ortaya çıkan sevindirici gelişme zor günler geçiren ve tedbirlere azami ölçüde uyan halka moral aşıladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım