Giresun Haberleri

Şeyh Çağırgan İsmail Hakkı Veli’yi Anma Programı Yapıldı

0

4. Es-Seyyid Mevlana Şeyh Çağırgan İsmail Hakkı Veli’yi Anma Programı, türbesinin bulunduğu Alucra Fevzi Çakmak Köyü’nde yapıldı. Anma Komitesi Başkanı Arif Dede tarafından yapılan açıklamada “Alucra Fevzi Çakmak Köyü Muhtarlığı, Alucra Fevzi Çakmak Köyü Kalkındırma Güzelleştirme Sosyal Yardımlaşma Derneği ve Es-Seyyid Mevlana Şeyh Çağırgan İsmail Hakkı Veli İlim Kültür ve Hizmet Derneği tarafından her yıl Temmuz ayının 2. Pazar günü yapılan ve bu yıl da yapılması planlanan program, dünyamızı ve ülkemizi etkileyen virüs salgını nedeniyle geniş katılımla yapılamadığından, 02 Ağustos 2020 Pazar günü öğlen namazını müteakiben Çağırgan Baba Türbesinde anma komitesi ve davet edilen konukların katılımı ile sağlık önlemleri alınarak yapıldı.

Program; Çağırgan Baba Kültür Merkezinde köyümüzün Süleyman Şah Camii İmam Hatibi Hüseyin Darama tarafından Kuran-ı Kerim okunması ile başlayıp, Emekli Kurmay Albay Adem Darama tarafından Çağırgan Babanın tanıtımı ile ilgili konuşması ile devam etti.

Daha sonra virüs salgını sürecinde vefat eden köylülerimizden cenaze namazlarına katılamadığımız için gıyabi cenaze namazı kılındı. Çağırgan Baba Türbesinde köyümüzün İsmail Hakkı Çağırgan-ı Veli Camii İmam Hatibi İshak Aysel tarafından Kuran-ı Kerim okunmasından sonra

Köylülerimiz, hemşerilerimiz ve dostlarımız tarafından okunan 120 adet hatim, binlerce Yasin, Mülk, Fatiha, Ayet-el Kürsi ve İhlas sureleri okunup duaları yapılarak geçmişlerimize bağışlandı.

Virüs salgınının tez zamanda giderilerek anma programlarımızın gelecek yıllarda daha geniş katılımla yapılmasını diliyor, katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım