Giresun Haberleri

Sıfır Atık Projesi Okullarda Anlatılıyor

0

Giresun Belediyesi tarafından “Sıfır Atık Projesi” kapsamında okullarda eğitim çalışmaları devam ediyor. Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Denetim Birimi personelleri tarafından Gazipaşa İlkokulu ve Yeşilgiresun İlkokulu öğrencilerine çevre bilincini aşılamak amacıyla eğitim verildi.

Eğitimlerde animasyon ile çocuklara soru-cevap şeklinde görsel olarak sunumlar yapılarak, ambalaj atığı, atık yağlar, atık piller, elektronik atıklar ve tekstil atıkları gibi konularda “Sıfır Atık” eğlenceli bir şekilde anlatıldı. Ayrıca, israfın önlenmesi, kaynakların verimli kullanılması, oluşan atık miktarının azaltılması, etkin toplama sisteminin kurulması ve atıkların geri dönüştürülmesi süreçleri hakkında bilgiler de aktarıldı.

Gerçekleştirilen eğitimler sonrasında ise Giresun Belediyesi tarafından öğrencilere sıfır atık hakkında eğitici broşürler ve çeşitli hediyeler verilirken, bu eğitimlerin periyodik olarak devam etmesinin hedeflendiği bildirildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım